sobota , Sierpień 17 2019
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / 15 kierowców pod wpływem alkoholu – jednego z nich zatrzymał policjant poza służbą
Fot. KWP
Fot. KWP

15 kierowców pod wpływem alkoholu – jednego z nich zatrzymał policjant poza służbą

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego 15 osób, które będąc pod wpływem alkoholu, kierowały samochodem. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,3 promili. Jednego z nietrzeźwych kierowców i jednocześnie sprawcę kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia, zatrzymał w czasie wolnym od służby Kierownik Referatu Interwencyjnego KMP w Gdańsku asp. Michał Cieślik.

W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 15 osób, które kierowały samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,3 promila. W zatrzymaniu jednego z nietrzeźwych kierowców, a jednocześnie sprawcy kolizji, pomogła szybka reakcja i spostrzegawczość Kierownika Referatu Interwencyjnego KMP w Gdańsku – asp. Michała Cieślik, który był poza służbą.

W sobotę o godz. 14.40 policjant ten jadąc z rodziną ul. Słowackiego, na skrzyżowaniu z ul. Potokową zwrócił uwagę na kierującego Volkswagenem Golfem, który jechał z dużą prędkością i zmieniał agresywnie pasy ruchu. Już na Alei Żołnierzy Wyklętych kierowca Volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w tył stojącej przed nim skody, a następnie zjechał na prawo i uderzył autem w sygnalizator świetlny.

Na tę sytuację zareagował asp. Michał Cieślik, który podjechał do kierującego Volkswagenem i wysiadł z auta. Sprawca kolizji widząc go, uciekł z miejsca zderzania i odjechał w kierunku ul. Kościuszki. Kierownik Referatu Interwencyjnego ruszył prywatnym samochodem w pościg za mężczyzną i na ul. Kunickiego zajechał mu drogę, uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Funkcjonariusz wysiał z samochodu, podbiegł do kierowcy Volkswagena i wyczuwając od mężczyzny woń alkoholu, zabrał mu kluczyki od auta. Następnie policjant ujął sprawcę kolizji i o całej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol drogówki. Sprawca zdarzenia drogowego został wylegitymowany, a także zbadano jego stan trzeźwości. Alkomat pokazał, że 38-letni kierowca Volkswagena wsiadł za kierownicę auta i spowodował kolizję, będąc pod wpływem 1,7 promila alkoholu. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji, natomiast samochód 38-latka odholowano na parking.

Po alkoholu i o 51 km/h za szybko

Podczas kontroli, jakie miały miejsce w miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali 19-latka, który był nietrzeźwy i przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Interwencja ta miała miejsce w piątek o godz. 19:10, kiedy to funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Skodą Fabią, który w Tunelu im. Biskupa Gocłowskiego jechał z prędkością 121 km/h. Kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h, a ponadto był nietrzeźwy i miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Nietrzeźwy kierowca, który dodatkowo w sposób rażący przekroczył dozwoloną prędkość, został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do kierowania, grozi za jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Za spowodowanie kolizji będąc w stanie nietrzeźwości, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach ...

Jeden komentarz

  1. Naprawdę dziwne, że w czasach gdy każdy może kupić podręczny alkomat i w razie czego zamówić taksówkę zdarzają się jeszcze takie sytuacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>