Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / 17 – latek bez prawa jazdy, uciekał przed policją w Gdyni
Policja radiowóz-00306

17 – latek bez prawa jazdy, uciekał przed policją w Gdyni

W środę wieczorem policjanci z ogniwa patrolowego komisariatu policji w Gdyni Oksywiu, w trakcie patrolu zauważyli samochód, którego kierowca na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu do kontroli. W związku z powyższym włączyli światła błyskowe i sygnały dźwiękowe dając kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą nie zatrzymał jednak samochodu i zaczął uciekać. Do jego zatrzymania doszło kilka minut później. Jak się okazało 17 – letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania i prawdopodobnie prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

W środę wieczorem funkcjonariusze z komisariatu policji w Gdyni Oksywiu w trakcie patrolu jednej z ulic podległej im dzielnicy zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. W związku z powyższym funkcjonariusze podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do kontroli drogowej. Włączyli światła błyskowe i sygnały dźwiękowe, zbliżając się do pojazdu wydając jego kierowcy polecenie zatrzymania się do kontroli. Kierowca nie zatrzymał jednak samochodu, przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi udali się za nim, dając w dalszym ciągu sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak je lekceważył i jechał dalej, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca ściganego Opla zjechał na pobocze i zatrzymał się.

Policjanci wybiegli z radiowozu i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy. Kiedy podeszli do mężczyzny samochodu zauważyli na kolanach kierowcy rozsypany susz roślinny koloru zielono-brunatnego, który kierowca próbował pozbierać i włożyć do ust.

Policjanci zabezpieczyli susz, którym po sprawdzeniu testerem narkotyków okazała się marihuana. Kierowcy został przeprowadzony również test na zawartość narkotyków w organizmie, który wskazał, że mężczyzna może być pod wpływem marihuany. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kontroli poddani zostali również pasażerowie uciekającego samochodu, a przy jednym z nich, 16 – letnim mieszkańcu Gdyni, mundurowi zabezpieczyli zawiniątko foliowe z zawartością sypkiej, krystalicznej substancji koloru białego, która po zbadaniu testerem narkotyków okazała się być amfetaminą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Od kierowcy, 17 – letniego mieszkańca Gdyni, została pobrana krew do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia zawartości środków odurzających w jego organizmie. Wczoraj usłyszał już zarzuty niezatrzymania pojazdu do kontroli oraz posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. FordStore Euro-Car

Nowy Mustang w FordStore Euro-Car

Do gdyńskiego salonu FordStore Euro-Car dotarła wczoraj pierwsza dostawa nowego Mustnga z roku modelowego 2018. Jest ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>