poniedziałek , Kwiecień 22 2019
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / British Automotive Polska nie będzie generalnym importerem JLR w Polsce od 1 sierpnia 2020 roku
Range Rover Velar - najładniejszy SUV na rynku- British Automotive Gdańsk-0477

British Automotive Polska nie będzie generalnym importerem JLR w Polsce od 1 sierpnia 2020 roku

W dniu 5 sierpnia br. Zarząd British Automotive Holding powziął informację o wypowiedzeniu przez Jaguar Land Rover Limited umowy importerskiej między JLR a British Automotive Polska S.A., wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej British Automotive Holding. Zgodnie z treścią wypowiedzenia umowa, na mocy której British Automotive Polska S.A. pełni rolę generalnego importera marek Jaguar i Land Rover w Polsce, przestanie obowiązywać 1 sierpnia 2020 roku.

Jesteśmy zszokowani decyzją Jaguar Land Rover Ltd. Będąc jednym z najdynamiczniej rozwijających się dystrybutorów Jaguar Land Rover w Europie oczekiwaliśmy, iż nasza relacja biznesowa będzie kontynuowana w niezmiennym kształcie przez kolejne lata – komentuje Mariusz Książek, Prezes British Automotive Holding S.A.

Jaguar I-PACEzadebiutował w Trójmieście podczas Targów Info Share-2632Arkadiusz Miętkiewicz, Wiceprezes Spółki odpowiadający za segment importerski podkreśla, że dotychczasowa współpraca BAP i JLR przebiegała bez zarzutu. – Od lat BAP z naddatkiem realizuje kolejne plany sprzedażowe, umacniając pozycje Jaguar Land Rover na polskim rynku. Nie widzimy merytorycznych przesłanek do rozwiązania umowy. Zakładam, iż decyzja o wypowiedzeniu umowy importerskiej z BAP jest elementem szerszych zmian w europejskiej polityce sprzedażowej Jaguar Land Rover – ocenia Arkadiusz Miętkiewicz.

Grupa BAH obok działalności importerskiej prowadzi również działalność dilerską marek Jaguar Land Rover, prowadząc salony w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Grupa BAH odpowiada dziś za niemal połowę sprzedaży dilerskiej Jaguar Land Rover w Polsce. Naszą intencją jest nie tylko kontynuowanie, po 1 sierpnia 2020 r., działalności dilerskiej Jaguar Land Rover, ale i dalsze umacnianie pozycji BAH w tym obszarze biznesu. Jestem przekonany o dalszej owocnej i zyskownej dla obu stron współpracy z JLR w tym obszarze – komentuje Arkadiusz Rutkowski, Wiceprezes Spółki zarządzający siecią dilerską BAH.

Maserari, Mercedes i Land Rover na Targach Wiatr i Woda 2017-08439

Mariusz Książek podkreśla, że zamiarem Grupy BAH jest rzetelne wypełnianie obowiązującej do 1 sierpnia 2020 umowy importerskiej, w tym realizacja planów sprzedażowych na najbliższe 2 lata. – Jesteśmy zdeterminowani, by w kolejnych okresach dalej umacniać pozycję Jaguar Land Rover na polskim rynku – deklaruje Mariusz Książek.

Ważną informacją dla klientów jest to, że działalność salonu sprzedaży i serwisu marek Jaguar i Land Rover w Gdańsku przy ulicy Abrahama 5 pozostają niezmienne i niezagrożone.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. Karol Stańczak/GZDiZ

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni do końca maja 2019 roku odnowi poziome oznakowanie na 300 ulicach miasta

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni odnawia poziome oznakowanie dróg. Prace związane z odmalowaniem znaków na ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>