Strona główna / MOTO Lifestyle / Bugatti Veyron… ze złomu, w gdyńskiej restauracji
Rzeźba Bugatti Veyron wykonana ze złomu w Gdyni-08461

Bugatti Veyron… ze złomu, w gdyńskiej restauracji

Rzeźba Bugatti Veyron wykonana ze złomu w Gdyni-08485Prawdopodobnie to jedyna taka rzeźba na świecie – kopia legendarnego Bugatti Veyron w skali 1:1 wykonana z poddanych recyklingowi części samochodowych eksponowana jest w jednym z letnich barów przy Marinie w Gdyni. Proporcje i kształt nadwozia jest możliwie najbliższy oryginałowi, dzięki czemu to ręcznie wykonane dzieło pozwala poczuć emocje, które towarzyszą podziwianiu prawdziwego egzemplarza tego jednego z najdroższych samochodów świata. 

Bugatti Veyron jest eksponatem z Galerii Figur Stalowych. Inicjatorem i pomysłodawcą jego budowy jest Mariusz Olejnik, właściciel „Skupu Złomu przy Czołgu w Pruszkowie”. Przedsiębiorca jakiś czas temu wpadł na pomysł uruchomienia galerii, w której prezentować będzie rzeźby wykonane ze złomu.

W jego kolekcji jest kilkanaście replik samochodów i motocykli. Prezentowany Bugatti Veyron powstawał około 8 miesięcy. Zbudowany został z między innymi części samochodowych, stąd na niektórych jego elementach loga Nissana czy Toyoty.

Wśród nich są koła zamachowe, tarcze sprzęgła, korbowody, zaciski hamulcowe. Całość waży około 1000 kg. Elementy takie jak drzwi czy klapa bagażnika i silnika są otwierane. Szyby zastąpiono siatką ogrodzeniową, a do unieruchomienia drzwi służą… trytki.

Rzeźba znajduje się na terenie lokalu “Port Specjal Smoker” i jest jedną z atrakcji sobotniej imprezy tam organizowanej.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Opel Serwis Haller - sierpniowe promocje -1560282

Sierpniowe wyprzedaże w Opel Serwis Haller

Nie tylko koniec roku jest okazją do wyprzedaży w dealerskich salonach. Coraz więcej marek, cyklicznie ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>