czwartek , 4 czerwca 2020
Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Elitarne samochody z Rage 2019 w Sopocie

Elitarne samochody z Rage 2019 w Sopocie

Rage 2019 w Sopocie -04127W godzinach popołudniowych, pierwsze załogi biorące udział w imprezie „Rage 2019” dotarły do Sopotu. Wśród samochodów uczestników zobaczyć można takie perełki jak Lamborghini Aventador SV, McLaren 720S, Ferrari Portofino, Rolls-Royce Wraith czy Nissan GT-R NISMO. Załogi pozostaną w Sopocie przynajmniej do jutra, a jeszcze dzisiaj wieczorem wezmą udział w uroczystym zakończeniu tegorocznej edycji imprezy w Hotelu Sheraton. 

Rage 2019 bywa odruchowo nazywany wyścigiem, chociaż uczestnicy wcale się nie ścigają. Rywalizacja polega na czymś zupełnie innym – kierowcy wraz z pasażerami podczas całej wyprawy mają do wykonania różne zadania. Od ich rezultatu zależy końcowa ilość przyznanych punktów i tym samym zwycięstwo w imprezie.

Jednym z zadań w Trójmieście był przyjazd na metę zlokalizowaną przy Hotelu Sheraton w Sopocie w… stroju Świętego Mikołaja.

Biorąc pod uwagę termin – czyli lato i szczyt sezonu letniego nie było to łatwe, ale nam się udało! Dobrze, że dzisiaj jest sobota, a nie niehandlowa niedziela – opowiada pasażer Jaguara.

Rage 2019 w Sopocie -04111

W imprezie uczestniczy kilka osób z regionu Pomorza. Jednak z załóg, jadąca Mercedesem CL63 AMG pochodzi z Sierakowic.

Rage 2019 rozpoczął się w środę w Warszawie. Uczestnicy ze stolicy wyjechali w czwartek, kierując się w kierunku Łodzi, a następnie Poznania. W piątek zameldowali się w Bydgoszczy, skąd wyjechali w sobotę, aby w godzinach popołudniowych dotrzeć do Sopotu. Planowany termin wyjazdu z nadmorskiego kurortu to niedziela między godziną 10 a 13. Część załóg pozostanie jednak w Sopocie dłużej.

Samochody uczestników w większości zaparkowane są przed Hotelem Sheraton oraz na pobliskim parkingu podziemnym.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Rynek samochodowy w Trójmieście budzi się z pandemicznego snu, fabryki światowych marek wznowiły produkcję, a ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *