Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Grupa Plichta stworzy nowe zagłębie motoryzacyjne w Letnicy? Dealer kupił ogromny teren w Gdańsku
Plichta Morska-03060

Grupa Plichta stworzy nowe zagłębie motoryzacyjne w Letnicy? Dealer kupił ogromny teren w Gdańsku

Nowe motoryzacyjne zagłębie - Grupa Plichta inwestuje przy stadionie, przy Marynarki Polskiej -00150Grupa Plichta kupiła teren o powierzchni ponad 5 hektarów w dzielnicy Letnica, na którym działalność prowadziła giełdowa spółka Mostostal Gdańsk. Po upadku firmy, grunt wraz z budynkami trafił na sprzedaż. Zwycięską ofertę złożył pomorski gigant motoryzacyjny, 4-ta największa grupa dealerska w Polsce w 2018 roku – firma Plichta. Syndyk masy upadłości Mostostalu Gdańsk S.A. zastrzegł w ofercie, że cena sprzedaży terenu, nie może być niższa niż 32.500.000,00 zł. netto – co daje wyobrażenie o faktycznej wartości tej transakcji. 

Grunt, który nabyła firma Plichta ma 54 130 m2, jest on więc o blisko jeden hektar większy niż ten, którym obecnie firma dysponuje w Szadółkach (zlokalizowane są tam 4 salony – Skoda, Audi, Volkswagen oraz SEAT).

Można więc przyjąć, że w Letnicy mogłyby powstać co najmniej 4 nowe salony samochodowe.

Pewną inwestycją wydaje się obiekt Audi. Tak jak w konkurencyjnych markach BMW i Mercedes, chodzi tutaj o posiadanie 3 salonów w trójmiejskiej aglomeracji (firma obecnie posiada dwa salony: Audi Centrum Gdańsk oraz Audi Centrum Gdynia).

Nieoficjalnie mówi się również o kolejnym salonie Skody. Na chwilą obecną firma otrzymała zgodę na rozbiórkę znajdujących się na tym terenie budynków. Termin rozpoczęcia jakiekolwiek inwestycji o charakterze motoryzacyjnym nie jest obecnie znany.

To jednak nie koniec inwestycji. Firma Plichta buduje obecnie swój pierwszy salon marki Volvo, który zlokalizowany jest w Gdyni. Trwają też prace przygotowawcze do budowy salonu Forda przy ulicy Lubowidzkiej w Gdańsku.

Fot. Google Maps
Fot. Google Maps

Warto też dodać, że zaledwie 2 kilometry dalej dobiega końca budowa konkurencyjnego dla Grupy Plichta salonu marki Volkswagen, którego inwestorem jest dealer CityMotors. W bezpośrednim sąsiedztwie tego obiektu znajduje się duża działka, zlokalizowana przy ruchliwej arterii, która może być idealną lokalizacją na kolejny samochodowy salon. Jeśli tak by się stało, w okolicach Stadionu Energa Gdańsk, może powstać nowe motoryzacyjne zagłębie, podobne do tego przy Alei Grunwaldzkiej lub ulicy Elbląskiej w Gdańsku i ulicy Morskiej w Gdyni.

Grupa Plichta jest największą grupą dealerską na Pomorzu. Łączna sprzedaż Grupy w 2018 roku wyniosła 12 202 samochodów, co stanowi wzrost o 21,35% w stosunku do 2017 roku. Firma posiada obecnie 7 lokalizacji salonowych i oferuje auta marek Skoda, VW, Audi, SEAT, Ford, a wkrótce także Volvo. Według danych miesięcznika Forbes, w 2016 roku firma odnotowała ponad 774 miliony złotych obrotu i 14.5 mln zł zysku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Korek, przebudowa, roboty drogowe, ulica, droga, ruch samochodów - Gdynia-1560274

Najdroższe OC w województwie pomorskim – aż 788 zł. Ubsy podpowiada, dlaczego warto kupić polisę przez Internet

Choć w pierwszym kwartale 2019 roku odnotowano spadek cen OC, kierowcy z województwa pomorskiego wciąż ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>