czwartek , 4 czerwca 2020
Strona główna / Strefa serwisowa / Porady / Klimatyzacja w samochodach ciężarowych
mat.prasowe

Klimatyzacja w samochodach ciężarowych

Jazda samochodem ciężarowym jest znacznie bardziej wymagająca od podróży osobówką. Zwiększonej uwagi wymaga ładunek, możliwości techniczne i gabaryty samochodu. Kierowca zazwyczaj spędza w nim wiele godzin w ciągłym skupieniu, dlatego komfortowe warunki są dla niego niezbędne.

Klimatyzacja

Klimatyzacja w samochodzie ciężarowym jest jednym z najważniejszych elementów zapewniających odpowiednie warunki do jazdy. To dzięki niej kierowca może łatwo dostosować temperaturę w kabinie do swoich upodobań, a co za tym idzie, poprawić swoje samopoczucie oraz zdolność do skupienia się na drodze.

Niestety, jak w każdym pojeździe, tak samo w samochodzie ciężarowym, może dojść do uszkodzenia w obrębie układu klimatyzacji. Wówczas jego szybka naprawa staje się niezbędna, by kierowca ponownie mógł wrócić do pracy w odpowiednich warunkach.

Poszukując części klimatyzacji do samochodów ciężarowych, warto zajrzeć do sklepów oferujących możliwość kupienia renomowanych sprzętów. Jednym z nich jest Climapartner, czyli internetowy sklep oferujący części zamienne oraz narzędzia, pozwalające na łatwą i  szybką instalację w układzie.

Wśród nich znaleźć można między innymi markowe sprzęgła, napędy, filtry, osuszacze, zawory czy sprężarki. Wszystkie one zostały wyprodukowane przez znanych producentów, co gwarantuje ich wysoką jakość oraz niezawodność, kiedy już zostaną zamontowane. Dzięki nim, samochód ciężarowy będzie miał sprawną klimatyzację przez długie lata, a kierowca będzie mógł cieszyć się odpowiednim komfortem pracy.

Dbałość o klimatyzację

Kiedy już klimatyzacja działa sprawnie, wydawać się może, iż wystarczy wsiadać i jechać. Jednak pozostawiona sama sobie, chociaż nie będzie ulegała szybkiemu uszkodzeniu, które mogłoby być zauważone gołym okiem, klimatyzacja będzie się stopniowo brudziła. Zgromadzony brud, w połączeniu z wilgocią i wszechobecnymi bakteriami, może prowadzić do ich rozrostu, a także pojawienia się pleśni i grzybów.

W efekcie klimatyzacja staje się siedliskiem potencjalnych chorób i alergii. Z tego względu należy regularnie poddawać ją gruntownemu czyszczeniu. Polega ono na usuwaniu zalegającego w systemie kurzu i wilgoci, jak również na dezynfekcji, by przestała stanowić siedlisko bakterii i grzybów.

W celu wyczyszczenia klimatyzacji warto sięgnąć po profesjonalną chemię dostępną w sklepie internetowym Climapartner. Wśród oferowanych preparatów znajdują się między innymi wysokiej jakości produkty dezynfekujące. Dostępne są w formie koncentratów, które należy rozcieńczyć zgodnie z podaną na opakowaniu instrukcją.

Po takim oczyszczaniu można mieć pewność, iż klimatyzacja nie tylko jest sprawna pod względem technicznym, ale również odpowiednio przygotowana, by nie zagrażała zdrowiu kierowcy.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Testujemy elektrochemiczny alkomat – AlcoForce AF 350

Lampka wina do obiadu, piwo podczas meczu, albo mocno zakrapiana impreza – a następnie potrzeba, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *