Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Kolejne Mercedesy-AMG GT C trafiają do Trójmiasta
Pierwsze Mercedesy-AMG GT C w BMG Goworowski-1530164

Kolejne Mercedesy-AMG GT C trafiają do Trójmiasta

Pierwsze Mercedesy-AMG GT C w BMG Goworowski-1530168Niemałą sensacją okazał się wtorkowy wpis na profilu facebook’owym BMG Goworowski, który prezentował dostawę pierwszych egzemplarzy supersportowego modelu AMG GT C do tego dealer’a. Wcześniej, bo już pod koniec kwietnia ten model debiutował u drugiego przedstawiciela marki Mercedes-Benz w Trójmieście – w firmie Mercedes-Benz Witman (więcej: TUTAJ)

Jeden z egzemplarzy – w żółtym kolorze Solar Beam, który trafił do Gdyni – został zamówiony przez klienta. Drugi – szary, to egzemplarz, który zasili park samochodów demonstracyjnych BMG Goworowski.

AMG GT C Roadster posiada wzmocnioną w stosunku do modelu AMG GT S jednostkę napędową. Zmodyfikowany silnik o pojemności 4-litrów w układzie V8 generuje moc 557 KM, czyli o 47 KM wyższą niż w przypadku AMG GT S i i 28 KM niższą od AMG GT R.

Maksymalny moment obrotowy o wartości 680 Nm dostępny jest od 1900 do 5750 obr./min. Sprint od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 3,7 s, a prędkość maksymalna samochodu wynosi 316 km/h.

Ceny AMG GT C rozpoczynają się od 606 500 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

II Edycja Śniadanie i Gablota Trójmiasto w Gdyni-4565

II edycja Śniadanie & Gablota Trójmiasto

Po raz drugi, w Gdyni, odbyło się cykliczne spotkanie miłośników motoryzacji pod nazwą “Śniadanie & Gablota”. ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>