poniedziałek , Kwiecień 22 2019
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Kolejny sprawca podpaleń samochodów zatrzymany
Fot. KWP
Fot. KWP

Kolejny sprawca podpaleń samochodów zatrzymany

Fot. KWP
Fot. KWP

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 36-latka podejrzanego o podpalenie 5 samochodów we Wrzeszczu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. To kolejne zatrzymanie podejrzanego o podpalenia aut. Ponadto śledczy udowodnili mu włamanie do mieszkania i próbę włamania do kolejnego. Sąd zastosował wobec sprawcy areszt na 3 miesiące.

Gdańscy policjanci cały czas prowadzą intensywne działania dotyczące podpaleń samochodów, do których doszło na terenie Gdańska. Ich praca przynosi wymierne efekty, gdyż sukcesywnie ustalają sprawców i przedstawiają im zarzuty.

W poniedziałek późnym wieczorem kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 36-latka mającego związek z podpaleniami samochodów we Wrzeszczu. Funkcjonariusze ustalili, że 23 maja br. na ul. Wallenroda i Lelewela sprawca podpalił trzy Audi, Citroena i Volkswagena Vento.

Straty wyceniono wtedy na blisko 30 tys. zł. Zaraz po zatrzymaniu gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że ten sam 36-latek ma na swoim koncie również inne przestępstwa. Na początku września br. włamał się do mieszkania w Gdańsku, skąd ukradł m.in. sprzęt elektroniczny, kluczyki od samochodu, biżuterię, perfumy, pieniądze i pistolet startowy.

Kryminalni z komendy miejskiej odzyskali większość skradzionego łupu, które znaleźli przy zatrzymanym i w jego miejscu zamieszkania. Ponadto 36-latkowi udowodniono usiłowanie kradzieży z włamaniem do kolejnego, które miało miejsce w jednej z miejscowości pod Gdańskiem.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci z Wrzeszcza przedstawili sprawcy zarzuty za te przestępstwa. Przesłuchał go prokurator, a dziś sąd przychylił się do wniosku prokuratury i Policji, i zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci podejrzewają 36-latka o inne przestępstwa i nie wykluczają dalszych zarzutów. W przeszłości sprawca był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Uszkodzenie mienia to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

BMW Zdunek dostarczy oznakowane i nieoznakowane radiowozy polskiej policji

Pomorski dealer BMW, firma Zdunek, wygrała przetarg na dostarczenie 82 samochodów polskiej policji. 31 z ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>