sobota , Sierpień 17 2019
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Kolejny sprawca podpaleń samochodów zatrzymany
Fot. KWP
Fot. KWP

Kolejny sprawca podpaleń samochodów zatrzymany

Fot. KWP
Fot. KWP

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 36-latka podejrzanego o podpalenie 5 samochodów we Wrzeszczu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. To kolejne zatrzymanie podejrzanego o podpalenia aut. Ponadto śledczy udowodnili mu włamanie do mieszkania i próbę włamania do kolejnego. Sąd zastosował wobec sprawcy areszt na 3 miesiące.

Gdańscy policjanci cały czas prowadzą intensywne działania dotyczące podpaleń samochodów, do których doszło na terenie Gdańska. Ich praca przynosi wymierne efekty, gdyż sukcesywnie ustalają sprawców i przedstawiają im zarzuty.

W poniedziałek późnym wieczorem kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 36-latka mającego związek z podpaleniami samochodów we Wrzeszczu. Funkcjonariusze ustalili, że 23 maja br. na ul. Wallenroda i Lelewela sprawca podpalił trzy Audi, Citroena i Volkswagena Vento.

Straty wyceniono wtedy na blisko 30 tys. zł. Zaraz po zatrzymaniu gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że ten sam 36-latek ma na swoim koncie również inne przestępstwa. Na początku września br. włamał się do mieszkania w Gdańsku, skąd ukradł m.in. sprzęt elektroniczny, kluczyki od samochodu, biżuterię, perfumy, pieniądze i pistolet startowy.

Kryminalni z komendy miejskiej odzyskali większość skradzionego łupu, które znaleźli przy zatrzymanym i w jego miejscu zamieszkania. Ponadto 36-latkowi udowodniono usiłowanie kradzieży z włamaniem do kolejnego, które miało miejsce w jednej z miejscowości pod Gdańskiem.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci z Wrzeszcza przedstawili sprawcy zarzuty za te przestępstwa. Przesłuchał go prokurator, a dziś sąd przychylił się do wniosku prokuratury i Policji, i zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci podejrzewają 36-latka o inne przestępstwa i nie wykluczają dalszych zarzutów. W przeszłości sprawca był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Uszkodzenie mienia to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”

14 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>