Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Lamborghini Aventador S w Lellek Samochody Używane w Sopocie
Lamborghini Aventador S w salonie Lellek Samochody Używane w Sopocie -07767

Lamborghini Aventador S w Lellek Samochody Używane w Sopocie

Lamborghini Aventador S w salonie Lellek Samochody Używane w Sopocie -07762Nowa odmiana legendarnego już, włoskiego supersamochodu spod znaku byka trafiła do sopockiego salonu Lellek Samochody Używane. Aventador w odmianie S ma zwiększoną z 700 do 740 koni mechanicznych moc oraz system 4 skrętnych kół. Samochód został sprowadzony z Włoch na zamówienie trójmiejskiego klienta. 

Aventador S to model poliftingowy. Wizualnie “nowy” Aventador bardzo się nie zmienił. Odświeżony wygląd podyktowany został aerodynamice.  Przybył nowy, pokaźnych rozmiarów splitter, a z tyłu nowy dyfuzor z 3 końcówkami tytanowego, o 20% lżejszego, wydechu. Widlasty, 12-cylindrowy motor zyskał dodatkowe 40 koni mechanicznych, ale jego osiągi praktycznie się nie zmieniły. Dzięki napędowi na 4 koła i 7-biegowej skrzyni, Aventador S osiąga maksymalnie 350 km/h, a do pierwszej “setki” przyspiesza w 2.9 sekundy.

Znacznej zmianie uległ natomiast sposób zachowania się samochodu w czasie jazdy i jego prowadzenie. Zastosowano w nim, po raz pierwszy w Lamborghini, układ 4 skrętnych kół. Nowe są też nastawy podwozia oraz układu kierowniczego.

Przy małej prędkości tylne koła zwracają się w kierunku przeciwnym niż przednie, co ułatwia manewrowanie. Wraz ze wzrostem prędkości, tylne koła zaczynają się odwracać w tę samą stronę, co przednie. Poprawia to stabilność samochodu i pozwala pokonywać zakręty z większa niż dotychczas prędkością.

Lamborghini Aventador S w salonie Lellek Samochody Używane w Sopocie -07750

Wrażenia zza kierownicy poprawiają także nowe opony Pirelli P zaprojektowanych specjalnie dla tego modelu.

Wewnątrz Włosi zastosowali nowe materiały wykończeniowe oraz popracowali nad wygłuszeniem. Pojawił się również nowy zestaw wskaźników oraz multimedia wzbogacone o Android Auto i Apple CarPlay.

Wartość transakcyjna prezentowanego egzemplarza to 1 960 000 zł. Samochód został sprowadzony z Lamborghini Milan z przebiegiem około 2000 km.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Peugeot 508 - test Moto3m-07017

Nowy Peugeot 508 – nie tylko spektakularny wygląd!

Motoryzacyjny rynek pęka w szwach. Coraz więcej modeli i wariantów nadwoziowych powoduje, że coraz trudniej ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>