Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / „Mechanik Roku 2018″ pracuje w serwisie Toyota Walder w Chwaszczynie
Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05077

„Mechanik Roku 2018″ pracuje w serwisie Toyota Walder w Chwaszczynie

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05074Toyota Motor Poland od 1993 roku prowadzi w swojej sieci dealerskiej konkursy dla pracowników, mające wyłonić między innymi najlepszego mechanika. W tym roku, ten zaszczytny tytuł przypadł Mistrzowi Serwisu Toyota Walder z Chwaszczyna. Grzegorz Michalczuk zwycięsko przeszedł przez wszystkie etapy kwalifikacji wyprzedzając 224 kolegów po fachu z pozostałych 41 stacji obsługi Toyoty z całego kraju. Jest też pierwszym zwycięzcom tego plebiscytu z Pomorza w 11-stu jego edycjach. 

Finaliści konkursu oceniani byli między innymi ze znajomości budowy samochodów marki Toyota, procedur przeglądowych i naprawczych, prawidłowości zastosowania procedur producenta oraz specjalizacji w diagnostyce samochodów.

Zgłoszenia do konkursu pochodziły bezpośrednio od kandydatów. Każdy zatrudniony mechanik w sieci Toyoty mógł, poprzez stosowny formularz internetowy, zgłosić swoją chęć uczestnictwa w konkursie – informuje Grzegorz Michalczuk, Mistrz Serwisu Toyota Walder w Chwaszczynie, który w tym roku zdobył tytuł „Mechanika Roku 2018″.

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05082

Pierwszym etapem konkursu był test teoretyczny składający się z 30 pytań, odbywający się przez internet. Organizatorzy przewidzieli na jego wykonanie tylko 15 minut. Kolejnym, półfinałowym etapem, do którego zakwalifikowało się 20-stu najlepszych kandydatów z wynikiem minimum 93% trafnych odpowiedzi test praktyczny w Warszawie, w ośrodku szkoleniowym Toyoty. Do wykonania było tam 5 zadań, związanych zarówno z praktyczną umiejętnością obsługi, posługiwaniem się dokumentacją techniczną jak i skutecznym znalezieniem usterki w podstawionym do testu samochodzie.

Do finałowej rozgrywki przeszło 5 mechaników. Jako jedynym spoza Warszawy, był Pan Grzegorz ze stacji Toyoty w Chwaszczynie.

Najpierw szkolne praktyki, potem już tylko ASO

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05094Pierwszy kontakt z mechaniką zawdzięczam szkolnym praktykom u Pana Witolda Ciężkowskiego – założyciela Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. To on zaraził mnie też pasją do zabytkowych samochodów, które do dzisiaj wielbię. Aktualnie posiadam klasyczną Toyotę Celicę – opowiada Grzegorz Michalczuk, zwycięzca tegorocznego konkursu „Mechanik Roku”. Zaraz po skończeniu tych praktyk, podjął pracę w autoryzowanym serwisie marki Nissan w Gdyni. Pracowałem tam 15 lat i tą markę zamieniłem na Toyotę. W firmie Toyota Walder pracuję od 5 lat – dodaje.

Na podstawie swojego ogromnego doświadczenia, Pan Grzegorz potwierdza legendarną niezawodność samochodów Toyoty.

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05083

W czym zatem tkwi fenomen niezawodności Toyoty?

Solidność wykonania i jakość użytych materiałów – zdecydowanie odpowiada Michalczuk. Przykładem może być zawieszenie, które w Toyotach jest wyjątkowo trwałe i bezawaryjne. Pomimo, że ma podobną konstrukcję jak to stosowane w samochodach francuskich, jest jednak od nich znacznie bardziej wytrzymałe. To dowód na to, że nie tyle stopień skomplikowania ma znaczenie, co własnie sposób wykonania – zdradza „Mechanik Roku 2018″. 

Za swoje osiągniecie Grzegorz  Michalczuk został nagrodzony kwotą w wysokości 10 000 zł, a ponadto, w przyszłym roku uda się wraz z osobą towarzyszącą do Japonii, do fabryki Toyoty. Dodatkowym bonusem jest także uzyskanie możliwości zakupu wybranego przez siebie modelu Toyoty z maksymalnym rabatem.

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05091

Czekałem na to 27 lat – najlepszy mechanik Toyoty pracuje w mojej firmie! 

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05089Jest mi niezmiernie miło, że doczekałem chwili historycznej w naszej firmie. Po 27 latach działalności dla Toyoty, Pan Grzegorz dokonał bardzo ważnej rzeczy dla siebie, dla mnie, a zarazem dla całej firmy. To wyróżnienie, także dla nas jest niezwykłe. Czuję dumę i radość, że tej klasy profesjonalista pracuje w Toyota Walder i dba o samochody naszych klientów oraz najwyższą jakość świadczonych usług serwisowych. Ta nagroda przekłada się na wspólną pracę i wyrażam nadzieję, że będzie ona przez długi czas motywowała pozostałych pracowników do podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności – opowiada Roman Walder, założyciel firmy Toyota Walder.

Zwycięski puchar jest nagrodą przechodnią i do czasu kolejnego rozstrzygnięcia konkursu (za 2 lata), będzie eksponowany w salonie Toyota Walder w Chwaszczynie.

Dzięki procesom szkoleń, certyfikacji i konkursów sprawiamy , że stale nadzorujemy jakość w sieci Toyoty, a nasi klienci mogą spokojnie i bezpiecznie użytkować swoje auta, dzięki czemu są z nami na długie lata i z przekonaniem rekomendują nas rodzinie i znajomym – głosi oficjalne podsumowanie konkursu przez Toyota Motor Poland.

Najlepszy Mechanik Toyoty 2018 -  Grzegorz Michalczuk pracuje w Toyota Walder-05087

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zdunek KMJ nagrodzone tytułem -Best of the best- za najlepsze wyniki za rok 2018.-00058

Zdunek KMJ nagrodzone tytułem „Best of the best” za najlepsze wyniki za rok 2018

16 kwietnia 2019 firma Zdunek KMJ otrzymała ekskluzywny tytuł „Best of the best” za najlepsze ...

2 Komentarze

  1. gratulację, niezawodne auta to i najlepsi tam pracują. Miło, że toyota potrafi docenić swoich pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>