Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Międzypowiatowe działania “drogówki” na granicy Gdańska i Sopotu
Fot. KWP
Fot. KWP

Międzypowiatowe działania “drogówki” na granicy Gdańska i Sopotu

W miniony piątek sopoccy policjanci ruchu drogowego razem z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili wspólne działania na granicy dwóch miast. Celem działań było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Mundurowi zwracali szczególną uwagę również na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów.

Fot. KWP
Fot. KWP

W miniony piątek w godz. od 06.00 do 09.00 funkcjonariusze ruchu drogowego z Sopotu wspólnie z policjantami gdańskiej drogówki prowadzili międzypowiatowe działania kontrolne pod nazwą „Prędkość” i „Trzeźwość”, których celem było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych.

W trakcie działań sopoccy policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli stanu trzeźwości kierujących i wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy jechali autem będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze ujawnili także ponad 20 wykroczeń drogowych, które polegały przede wszystkim na naruszaniu przepisów o zachowaniu się wobec pieszych i przekraczaniu dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli łącznie 22 mandaty karne na sprawców wykroczeń, zatrzymali też cztery dowody rejestracyjne pojazdów i dwa prawa jazdy.

Eliminowanie z ruchu drogowego agresywnych, łamiących przepisy ruchu drogowego kierowców, niezmiennie od lat, jest jednym z głównych celów w działaniach Policji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń, kontrole oraz badania trzeźwości są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym. Sopoccy mundurowi już wkrótce przeprowadzą kolejną taką akcję.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nowe Porsche 911 (992) w Porsche Centrum Sopot-08577

Kolejne wcielenie legendy – nowe Porsche 911 już w Porsche Centrum Sopot

Ikona sportowego samochodu, najbardziej charakterystyczny model marki i obiekt pożądania każdego miłośnika motoryzacji – najnowsze ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>