Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / [Moto3m TV] Przygoda z Land Rover’em, czyli The Above & Beyond Tour 2018 w Gdyni
Land Rover - The Above & Beyond Tour 2018 z British Automotive Gdańsk -06770

[Moto3m TV] Przygoda z Land Rover’em, czyli The Above & Beyond Tour 2018 w Gdyni

Land Rover - The Above & Beyond Tour 2018 z British Automotive Gdańsk -06747Przez dwa dni trwania imprezy “The Above & Beyond Tour 2018″, parking przy Centrum Handlowym KLIF w Gdyni, stał się areną marki Land Rover. Na specjalnie z tej okazji przywiezionym i zbudowanym torze off-road’owym, zaproszeni goście oraz uczestnicy, którzy zarejestrowali się on-line, mogli przetestować legendarne, brytyjskie samochody terenowe. Ponadto, do dyspozycji była pełna, aktualna flota modelowa Land Rover’a i Range Rover’a przeznaczona do jazd testowych po publicznych drogach. 

The Above & Beyond Tour 2018 odbywa się w Polsce po raz pierwszy. Impreza rozpoczęła się w Poznaniu, podczas zakończonych w ten weekend Targów Motoryzacyjnych. Następnie cała inicjatywa przeniesiona została do Gdyni.

Wydarzenie odbywa się przez dwa dni – 10 i 11 kwietnia, a program przewidziany dla każdego z uczestników, trwa około 1,5 godziny.

Początkowym etapem jest prelekcja Sławomira Makaruka, który w latach 90-tych brał udział w legendarnym rajdzie Camel Trophy. Polak startował wówczas modelem Discovery. Podczas gdyńskiej edycji “The Above & Beyond Tour 2018″, opowiada on o historii marki Land Rover, własnych doświadczeniach za kierownicą tych samochodów oraz oczywiście przytacza wspomnienia z rajdu w którym uczestniczył.

Katarzyna Zblewska z British Automotive Gdańsk i Sławomir Makaruk, polska legenda Camel Trophy
Katarzyna Zblewska z British Automotive Gdańsk i Sławomir Makaruk, polska legenda Camel Trophy

Jazdy po torze off-road’owym odbywają się na fotelu pasażera, a za kierownicą siadają doświadczeni instruktorzy, który prezentują terenowe możliwości Land Rover’ów – są to miedzy innymi kąty natarcia, zejścia, kąt rampowy, wykrzyw osi, a także – chyba najbardziej efektowny element – czyli zjazd z pochylni o nachyleniu blisko 40′.

Do jazd testowych po publicznych drogach przewidziana została pełna gama samochodów marki Land Rover – Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Velar, Range Rover Sport i Range Rover.

Land Rover - The Above & Beyond Tour 2018 z British Automotive Gdańsk -06721

W dniach 13-15 kwietnia impreza odbędzie się w Warszawie, następnie w Krakowie (17/04 – 18/04), Katowicach (20/04 – 22/04) oraz Wrocławiu (24/04 – 25/04).

Zobacz przejazd po torze The Above & Beyond Tour 2018 w technologii 360′

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

BMW M3 CS w BMW Zdunek Gdynia-05857

Sportowe ekstremum z codzienną funkcjonalnością – BMW M3 CS

Dla tych klientów, dla których “zwykłe” M3 to za mało, producent wprowadził w ubiegłym roku do ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>