Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Motoryzacyjna Noc Muzeów w Trójmieście
Noc Muzeów 2018 - Gdyńskie Muzeum Motoryzacji -2352

Motoryzacyjna Noc Muzeów w Trójmieście

Noc Muzeów 2018 - Gdyńskie Muzeum Motoryzacji -2349Ogólnopolska akcja “Noc Muzeów” okazała się łaskawa, także dla miłośników starej motoryzacji w Trójmieście. W kilku punktach naszej aglomeracji można było tego dnia podziwiać pięknie zachowane, motoryzacyjne eksponaty. 

Sztandarowym punktem “Nocy Muzeów” w Trójmieście była oczywiście wizyta w Gdyńskim Muzeum Motoryzacji, należącym do rodziny Państwa Ciążkowskich.

Prowadzone z wielką pasją muzeum, to jedyny tego typu obiekt w Trójmieście. Gwiazdą minionej nocy był bez wątpienia pięknie odrestaurowany Bentley MK6 z 1950 roku.

Licznie goście, którzy przybyli tego dnia do Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji, mogli również posłuchać muzyki na żywo granej na pianinie, a także spróbować swoich sił za kierownicą klasyka… na symulatorze.

Motoryzacyjną ekspozycję przygotowało także Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które zaprezentowało Dodge’a WC 52. To jeden z najnowszych wielkogabarytowych eksponatów placówki.

Fot. Muzeum II Wojny Światowej (FB)
Fot. Muzeum II Wojny Światowej (FB)
Zobacz również: Dodge WC 52 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 

Historię motoryzacji celebrowano również w Kuźni Wodnej w Oliwie. Odbył się tutaj premierowy pokaz klasycznego Fiata 500… w elektrycznym wydaniu! Egzemplarz zbudowany przez firmę Derwisz to ewenement w naszej lokalnej, motoryzacyjnej społeczności.

Ponadto odwiedzając mogli podziwiać kolekcję samochodów marki Morgan.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Korek, przebudowa, roboty drogowe, ulica, droga, ruch samochodów - Gdynia-1560274

Dlaczego w Gdańsku jeden kierowca dostaje tak różne ceny OC?

Kupując obowiązkowe OC, którego zakres jest odgórnie narzucony przez ustawę, właściciele pojazdów kierują się przede ...

Jeden komentarz

  1. Bardzo fajna inicjatywa. Ja ostatnio chodziłem po wypożyczalni Panek więc podziwiałem nowe modele ale chętnie bym pooglądał na żywo te starsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>