Strona główna / Wiadomości / Najnowsze Nissany zobaczysz szybciej w gdańskim porcie, niż w salonach sprzedaży
Port Gdańsk, wolny obszar celny i wiele Nissanów-09293

Najnowsze Nissany zobaczysz szybciej w gdańskim porcie, niż w salonach sprzedaży

Port Gdańsk, wolny obszar celny i wiele Nissanów-09307Od 1 kwietnia 2017 roku w gdańskim porcie realizowany jest trzyletni kontrakt na transport samochodów marki Nissan na rynek Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Czech, Słowacji oraz Węgier. W regularnych połączeniach promowych do Gdańska przypływają, wprost z fabryki, najnowsze modele Nissan’a. Często są to samochody premierowe, których oficjalny debiut w sieci sprzedaży w Polsce jeszcze nie nastąpił, a także auta, które na polskim rynku nie są w ogóle oferowane. Odwiedziliśmy Wolny Obszar Celny w Nowym Porcie w Gdańsku w poszukiwaniu najciekawszych “nowości”. 

Ilość samochodów jednorazowo składowanych w gdańskim porcie przekracza liczbę 6 tysięcy. Prym wiodą popularne modele takie jak Qashqai oraz Juke, w przeróżnych odmianach silnikowych, wyposażeniowych oraz kolorystycznych.

Wprawne oko wypatrzy również odświeżone modele X-Trail po tegorocznym liftingu.

Port Gdańsk, wolny obszar celny i wiele Nissanów-09315

W Porcie przeładowywane są również Infiniti, czyli luksusowa dywizja marki Nissan (odpowiednik Lexus’a w przypadku Toyoty). Nam udało się wypatrzeć model QX60, który oficjalnie w ogóle nie jest oferowany w polskiej sieci dystrybucji tej marki. Z Gdańska te modele najczęściej trafiają na wschodnie rynki – np. na Ukrainę.

Rzadkim widokiem, są natomiast przeładunki topowego, sportowego modelu Nissana, czyli GT-R. Na placu w Gdańsku widywane były już egzemplarze na przykładach poliftingowych wariantów Nismo.

Poza Nissanami, w gdańskim porcie spotkać można również samochody marki Hyundai. Z kolei w Gdyni składowane są m.in. Volvo, Mitsubishi oraz Suzuki.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Mitsubishi Eclipse Cross - test moto3m-04296

Mitsubishi Eclipse Cross – wskrzeszenie legendy… ale w wersji SUV

Mitsubishi swojego najnowszego, usportowionego SUV’a, nazwało imieniem legendarnego, sportowego coupe z lat 90-tych. I wydaje ...

Jeden komentarz

  1. szkoda, że nie można pospacerować normalnie po tym placu… wszystko zza siatki :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>