Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Nietrzeźwy i bez uprawnień sam zatrzymał się do policyjnej kontroli
Policja radiowóz-00305

Nietrzeźwy i bez uprawnień sam zatrzymał się do policyjnej kontroli

Fot. KWP
Fot. KWP

Dzisiaj rano 24-letni gdańszczanin na widok policjantów ruchu drogowego sam zatrzymał się do kontroli. Po tym jak mężczyzna wysiadł z auta od razu oświadczył, że jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień. Dodał też, że akurat jest w trakcie jazdy próbnej samochodem, który ma zamiar kupić. Policyjny alkomat i systemy danych potwierdziły, że 24-latek ma w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu i nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Dziś po godz. 07.00 na ul. Kartuskiej  policjanci ruchu drogowego sprawdzali trzeźwość kierujących. W pewnym momencie do punktu, gdzie wówczas przeprowadzali kontrolę, podjechał Opel Corsa. Z auta wysiadł młody mężczyzna i  powiedział policjantom, że jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze natychmiast podeszli do niego i sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkomat pokazał, że 24-letni mieszkaniec Gdańska ma w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu.

Ponadto mundurowi w systemie potwierdzili, że młody gdańszczanin nigdy nie miał prawa jazdy. W dalszej rozmowie z nietrzeźwym kierowcą policjanci ustalili, że zanim młody gdańszczanin zatrzymał się do kontroli, był w trakcie jazdy próbnej Oplem, który miał zamiar kupić.

Samochód którym poruszał się 24-latek został zabezpieczony przez właściciela, a młody gdańszczanin został przewieziony do komisariatu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

Podsumowanie działań “Bezpieczny weekend” – Wielkanoc 2018

Przez cztery dni, od 30 marca do 2 kwietnia w ramach akcji „Bezpieczny weekend”, na ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>