poniedziałek , Kwiecień 22 2019
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Nietypowi goście w Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie
Fot. Mercedes-Benz Grupa Wróbel
Fot. Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Nietypowi goście w Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie

Unimog 2Serwis i salon sprzedaży dostawczych oraz ciężarowych pojazdów marki Mercedes-Benz ze Straszyna każdego miesiąca wydaje lub naprawia ciekawe, z punktu widzenia postronnych osób, pojazdy. Okres wakacyjny powoduje dodatkowy napływ rzadko spotykanych modeli – oto krótki przegląd „ciekawostek” z ostatnich dni.  

Unimog (skrót od „Universal Motor Gerät”, z niem. „Pojazd Uniwersalny”) to samochód, który znajduje różne zastosowania. Jedno jest natomiast nieodłączne – Unimog jest jednym z najlepiej radzących sobie w terenie pojazdów – abstrahując od jego rozmiarów i masy. Nic więc dziwnego, że doskonale nadaje się on na pojazd wyprawowy. Serwis Mercedesa w Straszynie odwiedził niedawno właśnie egzemplarz o takim charakterze.

Samochód przebudowany na kampera przyjechał do Gdańska z Niemiec. Podczas podróży przez nasz region, właściciel zauważył wyciek oleju. Naprawa została wykonana w ramach Service24h, a części niezbędne do naprawy zostały zamówione frachtem, nomen omen, z Niemiec.

Inną nowością, również dużego kalibru był Mercedes Arocs 3245 8×8.

To bardzo nietypowe podwozie z zabudową hakową, przeznaczone na rynek skandynawski – informuje Bartłomiej Wasilewski, Doradca Handlowy Mercedes-Benz Grupa Wróbel ze Straszyna. Ciężarówka jest pojazdem 4-osiowym z ostatnią osią skrętną i podnoszoną. Zabudowa hakowa marki HYVA dostosowana jest pod największe kontenery do przewozu odpadów. Tego typu podwozia są użytkowane głównie na rynku skandynawskim. W Polsce ze względu na mniejsze kontenery stosowane są mniejsze podwozia.

Oddział Mercedesa w Straszynie prowadzi również ścisłą współpracę z firmami zabudowującymi. Jednym z niedawnych zleceń była aktywacja retardera w modelu Sprinter. Jest to urządzenie służące do długotrwałego hamowania pojazdu o dużej ładowności, gdzie tradycyjne hamulce szybko by się przegrzały i zużyły.

Samochód dostawczy został przebudowany według zaleceń zleceniodawcy w firmie AUTOCUBY na autobus miejski, z przeznaczeniem na rynki południowe. Klient poprosił o doposażenie autobusu w retarder co wykonała firma przebudowująca – jednak aktywacja retardera odbyła się poprzez oryginalne oprogramowanie Mercedes-Benz – dodaje serwisant Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Zdjęcia autorstwa Mercedes-Benz Grupa Wróbel o.Straszyn

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Mercedes-Benz Klasy S -Nikosia- W140 S600 w Studiu Precyzyjni w Wejherowie -09647

Samochód mafii – Mercedes-Benz Klasy S W140 w wersji S600, czyli kultowa „szejseta” Nikosia w Wejherowie

„Szejseta” [Sic!] to synonim luksusu i przepychu lat 90-tych. Przynajmniej na świecie. W Polsce kojarzy ...

Jeden komentarz

  1. Mercedes ma ciekawe rozwiązania, jak wypożyczałem niedawno ich model w Panek to nawet po nich było to widać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>