Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Nowe Audi A7 debiutuje w Audi Centrum Gdańsk
Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-05336

Nowe Audi A7 debiutuje w Audi Centrum Gdańsk

Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-05362Dla marki Audi nadchodzi intensywny czas. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w trójmiejskich Centrach Audi niemal co miesiąc będziemy mieli okazję oglądać nowe, debiutujące modele. Marzec rozpoczął się od salonowej premiery drugiej generacji liftback’a A7. Nowe modele prezentowane są zarówno w Audi Centrum Gdynia jak i w Audi Centrum Gdańsk. 

Stylistyka zewnętrzna A7 Sportback jest odzwierciedleniem nowego języka stylistycznego zaprezentowanego przez Audi w serii pojazdów studyjnych Prologue i wdrożonego do produkcji seryjnej wraz z nowym A8. Osłona chłodnicy Singleframe – w porównaniu do topowego Audi A8 jest szersza i niżej umiejscowiona, do tego agresywnie stylizowane wąskie reflektory, wloty powietrza o wyrazistych konturach oraz płaski przód pojazdu, już na pierwszy rzut oka zdradzają sportowy charakter nowego Gran Turismo.

Wymiary nowej generacji A7 to – długość: 4969 mm, rozstaw osi: 2926 mm, szerokość: 1908 mm i wysokość: 1422 mm. Długa pokrywa bagażnika kończy się wyrazistą, łukowatą krawędzią, z której przy prędkości 120 km/h elektrycznie wysuwa się spojler.

Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-161205

Ponadto zastosowano tu spektakularne efekty świetlne, znane już z wcześniejszych modeli Audi. I tak podczas otwierania i zamykania pojazdu, mamy możliwość podziwiania spektaklu w wykonaniu diod led w reflektorach przedni i tylnych. Płaskie pasmo świetlne łączące tylne światła za pomocą 13 pionowych segmentów każdy, to element charakterystyczny dla wszystkich topowych modeli Audi nowej generacji.

We wnętrzu mamy do czynienia z futurystyczną atmosferą luksusowego apartamentu. Także tu, odnaleźć można nowy język stylistyczny marki Audi. Wszystkie kolory, materiały obiciowe, ozdobne listwy i panele – począwszy od wersji podstawowej, aż po pakiet stylistyczny design selection, pakiet sportowy S line i wyjątkowo szlachetną skórę Valcona – podkreślają nową estetykę.

Górny wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala (w pojazdach wyposażonych w nawigację MMI Navigation plus) zwrócony jest ku kierowcy. Jego idealnie czarna powierzchnia niemal niezauważalnie zlewa się z otoczeniem. Architektura wnętrza zaadaptowała nową, opracowaną przez Audi koncepcję obsługi dotykowej MMI touch response. Po dotknięciu palcem dowolnej ikony użytkownik słyszy i wyczuwa kliknięcie, będące potwierdzeniem wyboru.

Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-05322

Z kolei wyświetlacz dolny o przekątnej 8,6 cala, umieszczony na asymetrycznej konsoli tunelu środkowego, pozwala na sterowanie klimatyzacją i funkcjami komfortu oraz na ręczne wprowadzanie tekstu. Oba wyświetlacze zastąpiły regulator obrotowo-przyciskowy oraz tradycyjne przyciski z modelu poprzedniego.

Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-05325Dzięki funkcji obsługi głosowej system dialogowy rozumie język potoczny, przetwarza pytania i polecenia w oparciu o informacje magazynowane w pamięci komputera pokładowego i równolegle w oparciu o szczegółową wiedzę pozyskiwaną z chmury.

Na początek, nowe Audi A7 Sportback dostępne będzie z mocnymi silnikami sześciocylindrowymi – jednym 3.0 TFSI i jednym 3.0 TDI. Benzyniak o oznaczeniu 55 TFSI to V6 o mocy 340 KM i momencie obrotowym równym 500 Nm. Ten motor pozwoli osiągnąć 100 km/h ze startu zatrzymanego w 5,3 sekundy i rozwinąć maksymalnie prędkość 250 km/h. Silnik 3.0 TFSI współpracuje z siedmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów S tronic. Napęd na cztery koła quattro korzysta z wydajnej techniki ultra, załączającej napęd na tylną oś wtedy, gdy jest on potrzebny. Drugi wariant to diesel 50 TDI Quattro. Ma on moc 286 KM i maksymalny moment obrotowy 620 Nm. Pozwala on osiągnąć prędkość 100 km/h w 5,7 sekundy oraz rozwinąć prędkość maksymalną 250 km/h.

Ceny nowego Audi A7 rozpoczynają się od 323 900 zł. 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Włączenie się do ruchu na Obwodnicy

Włączanie się do ruchu na obwodnicy przez agresywnego kierowcę Hondy

Zdarzenie z dnia: 18.03.201 Skomentuj komentarzy

Jeden komentarz

  1. Wypożyczałem w Panek też jeden z rocznych modeli Audi i jazda nim podobała mi się. Dawał sobie fajnie radę zarówno w mieście jak i poza nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>