Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Oryginalny, elektryczny Twizy w Renault Zdunek w Gdańsku
Renault Twizy w Renault Zdunek Gdańsk-1520605

Oryginalny, elektryczny Twizy w Renault Zdunek w Gdańsku

Renault Twizy w Renault Zdunek Gdańsk-1520608Jest mniejszy od Smarta, również dwuosobowy, ale zamiast silnika spalinowego, posiada napęd elektryczny. Mowa o małym pojeździe marki Renault o nazwie Twizy. Ten oryginalny samochód parkuje obecnie przed salonem Renault Zdunek w Gdańsku. Możliwe, że już wkrótce więcej tego typu samochodów zagości w Trójmieście! 

Prezentowany egzemplarz zarejestrowany jest w Warszawie i należy do Renault Polska. Do Trójmiasta przyjechał w celach promocyjnych w trakcie sezonu letniego. Możliwe, że Twizy zasilą flotę jednej z firm, chcącej oferować krótkoterminowy wynajem takich pojazdów w Sopocie.

Renault Twizy w Renault Zdunek Gdańsk-1520606

Twizy w ofercie Renault obecny jest od 2012 roku. Pojazd ma niespełna 2.4 metra długości i zaledwie  1,4 metra szerokości. W kabinie znalazły się dwa miejsca w układzie 1+1.

Do napędu wykorzystywany jest asynchroniczny silnik elektryczny o mocy 8 KW (ekwiwalent 11 koni mechanicznych), osiągający 57 Nm momentu obrotowego. Samochód można doładowywać z domowego gniazdka, a pełne naładowanie akumulatorów wystarczy na przejechanie około 100 kilometrów. Prędkość maksymalna wynosi 80 km/h, a rozpędzenie do 45 km/h ze startu zatrzymanego trwa 6.1 sekundy.

W wyposażeniu znajduje się poduszka powietrzna umieszczona w kierownicy, przednia wycieraczka wraz ze spryskiwaczem i na przykład elektroniczna blokada zapłonu, chroniąca Twizy przed niepowołanym użyciem.

Konstrukcja samochodu jest o tyle ciekawa, że drzwi otwierają się “do góry” (jak w np. w Lamborghini Diablo), zamiast bocznych szyb jest “owiewka” z przezroczystego, miękkiego tworzywa mocowana na… zamek błyskawiczny, a także podłoga z tworzywa sztucznego (opcjonalnie można zamówić dywaniki), a to dlatego, że w kilku miejscach nadwozia znajdują się szczeliny, przez które do kabiny może dostawać się woda.

Renault Twizy w Renault Zdunek Gdańsk-1520611

Istnieją dwie możliwości zakupu Renault Twizy. Pierwsza to całościowy samochód za 53 200 zł. Drugi wariant to kupno pojazdu za 33 900 zł i wynajem akumulatorów służących do jego napędu w cenie od 249 zł/msc przy umowie podpisanej na minimum 36 miesięcy i rocznym przebiegu do 7500 km.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nowe studio MotoSPA powstaje w Gdańsku w MotoStrefie -4581

W Moto Strefie powstaje nowe, wielkie studio detailingowe firmy Moto SPA

Studio auto-detailingowe Moto SPA szykuje się do otwarcia swojej nowej siedziby. Zlokalizowana będzie ona kilkanaście ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>