poniedziałek , Listopad 19 2018
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Pomorscy policjanci przeprowadzą akcję “kaskadowy pomiar prędkości”
Fot. KWP
Fot. KWP

Pomorscy policjanci przeprowadzą akcję “kaskadowy pomiar prędkości”

W najbliższy wtorek, 14 sierpnia, na drogach województwa pomorskiego, zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.

Celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia. Na drogach należy spodziewać się policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejetratory.

Kaskadowe rozstawianie punktów kontrolnych ma przypominać kierowcom, że zgodnie z przepisami należy jeździć zawsze, także po minięciu policyjnego patrolu.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP (archiwum)

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „smog”

W środę, 14 listopada pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”, których celem jest przeprowadzenie jak największej ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>