czwartek , 4 czerwca 2020
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Truck & Bus”
Fot. KWP

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Truck & Bus”

15 maja na terenie całego województwa zostaną przeprowadzone działania „Truck & Bus”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów, a także ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca musi się liczyć z badaniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

W najbliższą środę, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Truck & Bus”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów, a także ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. W przypadku ujawnienia usterek, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa, może się okazać, że dalsza jazda będzie niemożliwa. Sprawdzany będzie także stan techniczny pojazdu pod kątem jego uciążliwości dla środowiska.

Na kierowcach samochodów ciężarowych oraz autobusów ciąży szczególna odpowiedzialność. Dlatego wszyscy zatrzymani do kontroli, zostaną poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik pozytywny, wskazujący stan po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, zakończy się zatrzymaniem prawa jazdy wszystkich kategorii oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.  Podobnie w przypadku kierowania pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Rynek samochodowy w Trójmieście budzi się z pandemicznego snu, fabryki światowych marek wznowiły produkcję, a ...

Jeden komentarz

  1. a potem janusze biznesu dzwonią do pracownika „bez yanosika to się nie ruszaj, bo wylotka”, ale na szczęście już sięmądrzy pracownicy na to nie godzą, bo yanosik nie jest dla takich januszków…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *