Strona główna / Wiadomości / MOTO Infrastruktura / Sąd zdecydował: Autodrom Pomorze w Pszczółkach może działać bez ograniczeń
VII Runda Time Attack ODTJ Autodrom Pomorze 2018-01866

Sąd zdecydował: Autodrom Pomorze w Pszczółkach może działać bez ograniczeń

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku podjął dzisiaj decyzję, że działalność Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach nie będzie ograniczona. Tym samym unieważniona została uchwała przyjęta przez radę gminy – informuje Radio Gdańsk. 

Uchwała przyjęta została w czerwcu ubiegłego roku po skargach mieszkańców na uciążliwy hałas dobiegający z terenu Autodromu. W wyniku tego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, będący właścicielem i zarządcą obiektu w Pszczółkach, musiał ograniczyć działalność do godzin 8:00 – 18:00 w dni robocze.

Operator obiektu zaskarżył wprowadzone przepisy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Podczas dzisiejszej rozprawy, Sąd unieważnił przepisy uchwalone przez radnych.

Przede wszystkim uchwała nie zawiera uzasadnienia. Lakonicznie stwierdzono, że jej podjęcie było podyktowane potrzebą ograniczenia negatywnego wpływu na życie i zdrowie mieszkańców. W żaden sposób nie opisano negatywnego wpływy toru wyścigowego na środowisko. Uchwała była też nieprecyzyjna. Trudno na jej podstawie ustalić czego dotyczy i czego zakazuje – mówiła w uzasadnieniu sędzia Dorota Jadwiszczok – informuje Radio Gdańsk.

Jestem bardzo zadowolony z tego wyroku. Od początku twierdziliśmy, że ta uchwała nie ma racji bytu. Sąd potwierdził nasze stanowisko – skomentował wyrok dla Radia Gdańsk Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. – Będziemy rozmawiać z mieszkańcami i władzami gminy, żeby wypracować kompromis. Konsultujemy sprawę także z ekspertami z dziedziny akustyki. Chcemy wprowadzić pewne rozwiązania techniczne, które ograniczą wydostawanie się dźwięku poza ośrodek – dodał.

Ponadto, Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrzył także skargę Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W czerwców 2018 roku inspektorzy stwierdzili podczas kontroli poziomu hałasu, przekroczenie dopuszczalnych norm. Jak wskazała sędzia Dorota Jadwiszczok, w dniu kiedy przeprowadzono kontrolę, dopuszczalny poziom hałasu nie był określony na obszarze, w którym to badanie przeprowadzono.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

VIII Runda Time Attack RCP x AUTODROM POMORZE-03770

[Wideo] VIII Runda Time Attack i Finał Ligi Wyścigowej – zakończenie sezonu 2018

W sobotę, 17 listopada, w Ośrodku Autodrom Pomorze w Pszczółkach, odbyła się ostatnia, VIII tegoroczna ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>