niedziela , Lipiec 21 2019
Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Śmiertelny wypadek podczas Rajdu Żuławskiego – zginęły dwie osoby
Fot. archiwum
Fot. archiwum

Śmiertelny wypadek podczas Rajdu Żuławskiego – zginęły dwie osoby

Tragiczne wieści z dzisiejszego Rajdu Żuławskiego odbywającego się w pobliżu Gdańska. Na trasie rajdu doszło do śmiertelnego wypadku. Zdarzył się on w miejscowości Błotnik na Pomorzu. Samochód wpadł do kanału w wyniku czego zginęły 2 osoby – kierowca i pilot. 

Na miejscu pracują teraz policjanci i prokuratorzy, którzy będą wyjaśniać okoliczności wypadku. Wiadomo, że Honda Civic, którą jechali kierowca Łukasz S. i pilot Tomasz C. w pewnym momencie zjechała z trasy i dachowała w kanale” – relacjonuje rozgłośnia radiowa RMF FM.

Rajd Żuławski wrócił do gminy Cedry Wielkie i odbywał się na unikatowych OS’ach po betonowych płytach wzdłuż kanałów na Żuławach.
Zawody przebiegały w formie SuperKJS i miały długość około 70 km, w tym prawie 22 kilometrów odcinków specjalnych. Rajd trwał  jeden dzień – rano odbyły się czynności administracyjne oraz zapoznanie, a o godzinie 12:45 na trasę wyjechali pierwsi zawodnicy. Po ukończeniu 6 odcinków planowany był powrót do bazy znajdującej się przy Marinie w miejscowości Błotnik, gdzie planowane było oficjalne zakończenie Rajdu.

Po wypadku organizatorzy odwołali zawody.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. GZDiZ

Niebezpieczny manewr i alkohol przyczyną dachowania przed wjazdem do tunelu pod Martwą Wisłą

W środę, 29 maja, przed południem przed zjazdem do tunelu pod Martwą Wisłą od strony ...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>