Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Spotkanie miłośników 911-tek w Porsche Approved Sopot
Fotograficzne spotkanie z Porsche 911 w Porsche Approved Sopot-02040

Spotkanie miłośników 911-tek w Porsche Approved Sopot

Fotograficzne spotkanie z Porsche 911 w Porsche Approved Sopot-02094W sobotnie popołudnie, z inicjatywy Porsche Approved Sopot, odbyło się pierwsze spotkanie posiadaczy i miłośników Porsche 911 w Trójmieście. W wydarzeniu udział wzięło kilka tych legendarnych samochodów sportowych, od najnowszej generacji oznaczonej kodem 991 aż do 993. 

Porsche 911 to flagowy model marki Porsche i samochody te pod taką nazwą, produkowane są od 1964 roku.

911’tka, a początkowo 901, miało być większym, mocniejszym i bardziej komfortowym następcą modelu 356. Pierwotną nazwę zmieniono po protestach ze strony Peugeot, która miała wyłączne prawa do trzycyfrowej nazwy z cyfrą “zero” w środku. Stąd 901 zmieniono na 911.

Charakterystyczne cechy tych samochodów to “garbata” sylwetka i  silnik w układzie boxer umieszczony za tylną osią. Projekt 911’tki jest stale rozwijany i unowocześniany. Wprowadzane są także zupełnie nowe wersje nastawione na wyższe osiągi lub np. większy komfort.

Fotograficzne spotkanie z Porsche 911 w Porsche Approved Sopot-01983

Aktualnie produkowana jest 6 generacja Porsche 911 oznaczona wewnętrznym kodem 991. Jeszcze w tym roku zaprezentowane zostanie zupełnie nowe wcielenie tego samochodu.

W sobotnim spotkaniu przy sopockim salonie Porsche spotkały się między innymi wyjątkowa, zielona 911 GT3 RS najnowszej generacji, model Turbo S 991, GT3 991, Turbo 996 oraz klasyczna Carrera S 993.

Kolumna kilku samochodów uczestniczyła również w przejeździe z Sopotu do Gdyni.

Ponadto, w zlocie uczestniczyli również miłośnicy tej marki i fotografowie, którzy uwiecznili całe spotkanie na licznych zdjęciach.

Z całą pewnością nie jest to ostatnie tego typu spotkanie. Myślę, że ta formuła po prostu się sprawdziła i kiedyś to powtórzymy – podsumował Marcin Teske z Porsche Approved Sopot.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

Policjanci przeprowadzą działania „kaskadowy pomiar prędkości”

W piątek, 22 marca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>