Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Spotkanie miłośników 911-tek w Porsche Approved Sopot
Fotograficzne spotkanie z Porsche 911 w Porsche Approved Sopot-02040

Spotkanie miłośników 911-tek w Porsche Approved Sopot

Fotograficzne spotkanie z Porsche 911 w Porsche Approved Sopot-02094W sobotnie popołudnie, z inicjatywy Porsche Approved Sopot, odbyło się pierwsze spotkanie posiadaczy i miłośników Porsche 911 w Trójmieście. W wydarzeniu udział wzięło kilka tych legendarnych samochodów sportowych, od najnowszej generacji oznaczonej kodem 991 aż do 993. 

Porsche 911 to flagowy model marki Porsche i samochody te pod taką nazwą, produkowane są od 1964 roku.

911’tka, a początkowo 901, miało być większym, mocniejszym i bardziej komfortowym następcą modelu 356. Pierwotną nazwę zmieniono po protestach ze strony Peugeot, która miała wyłączne prawa do trzycyfrowej nazwy z cyfrą “zero” w środku. Stąd 901 zmieniono na 911.

Charakterystyczne cechy tych samochodów to “garbata” sylwetka i  silnik w układzie boxer umieszczony za tylną osią. Projekt 911’tki jest stale rozwijany i unowocześniany. Wprowadzane są także zupełnie nowe wersje nastawione na wyższe osiągi lub np. większy komfort.

Fotograficzne spotkanie z Porsche 911 w Porsche Approved Sopot-01983

Aktualnie produkowana jest 6 generacja Porsche 911 oznaczona wewnętrznym kodem 991. Jeszcze w tym roku zaprezentowane zostanie zupełnie nowe wcielenie tego samochodu.

W sobotnim spotkaniu przy sopockim salonie Porsche spotkały się między innymi wyjątkowa, zielona 911 GT3 RS najnowszej generacji, model Turbo S 991, GT3 991, Turbo 996 oraz klasyczna Carrera S 993.

Kolumna kilku samochodów uczestniczyła również w przejeździe z Sopotu do Gdyni.

Ponadto, w zlocie uczestniczyli również miłośnicy tej marki i fotografowie, którzy uwiecznili całe spotkanie na licznych zdjęciach.

Z całą pewnością nie jest to ostatnie tego typu spotkanie. Myślę, że ta formuła po prostu się sprawdziła i kiedyś to powtórzymy – podsumował Marcin Teske z Porsche Approved Sopot.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

Kolejna akcja “smog” pomorskiej policji

Cykliczne działania “smog” odbędą się 16 stycznia. Na terenie całego województwa, pomorscy policjanci będą kontrolować ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>