Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Sprawca uszkodzenia salonu samochodowego w Gdańsku w rękach policji
Uderzył w elewację salonu i uciekł-154759

Sprawca uszkodzenia salonu samochodowego w Gdańsku w rękach policji

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie mężczyzna, który w sylwestrową noc włamał się do mieszkania, z którego zabrał wartościowe przedmioty, a następnie ukradł samochód zaparkowany przed domem i w trakcie jazdy uderzył nim w elewacje nowego salonu marki Mercedes-Benz w Oliwie. 36-latek usłyszał zarzutu kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz kradzieży pojazdu. Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Oliwy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do mieszkania, do której doszło w sylwestrową noc w rejonie Oliwy. Sprawca wykorzystał nieobecność domowników i wszedł do mieszkania po wypchnięciu okna. Włamywacz oprócz biżuterii, alkoholu oraz sprzętu elektronicznego o łącznej wartości blisko 8 tys. zł. ukradł kluczyki od samochodu i stojące przed domem auto. Sprawca po kradzieży samochodu jadąc ulica Kaszubską, a potem Grunwaldzką spowodował kolizję z kilkoma autami, uderzył w budynek salonu i uciekł, porzucając ukradziony wcześniej samochód.

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci, którzy pracowali na miejscu tych zdarzeń, sprawdzali zapisy z kamer monitoringu, zabezpieczali ślady. Na miejscu pracował technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo – śledcza. Kryminalni typowali sprawców tego przestępstwa i rozmawiali ze świadkami. Policjanci ruchu drogowego zabezpieczali porzucony przez sprawcę samochód i ustalali pokrzywdzonych.

Dzięki pracy policjantów na miejscu przestępstwa oraz zdobytym przez kryminalnych informacjom ustalono tożsamość podejrzewanego mężczyzny. 36-latek z Gdańska trafił w ręce policjantów w miniony poniedziałek. Mężczyzna został przesłuchany, a śledczy postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz kradzieży samochodu. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia w ruchu drogowym m.in. za spowodowanie kolizji. Wczoraj 36-latek został doprowadzony do sądu, ponieważ prokurator i policjanci wnioskowali o areszt dla mężczyzny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

Policjanci przeprowadzą działania „kaskadowy pomiar prędkości”

W piątek, 22 marca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>