Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Sprawca uszkodzenia salonu samochodowego w Gdańsku w rękach policji
Uderzył w elewację salonu i uciekł-154759

Sprawca uszkodzenia salonu samochodowego w Gdańsku w rękach policji

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie mężczyzna, który w sylwestrową noc włamał się do mieszkania, z którego zabrał wartościowe przedmioty, a następnie ukradł samochód zaparkowany przed domem i w trakcie jazdy uderzył nim w elewacje nowego salonu marki Mercedes-Benz w Oliwie. 36-latek usłyszał zarzutu kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz kradzieży pojazdu. Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Oliwy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do mieszkania, do której doszło w sylwestrową noc w rejonie Oliwy. Sprawca wykorzystał nieobecność domowników i wszedł do mieszkania po wypchnięciu okna. Włamywacz oprócz biżuterii, alkoholu oraz sprzętu elektronicznego o łącznej wartości blisko 8 tys. zł. ukradł kluczyki od samochodu i stojące przed domem auto. Sprawca po kradzieży samochodu jadąc ulica Kaszubską, a potem Grunwaldzką spowodował kolizję z kilkoma autami, uderzył w budynek salonu i uciekł, porzucając ukradziony wcześniej samochód.

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci, którzy pracowali na miejscu tych zdarzeń, sprawdzali zapisy z kamer monitoringu, zabezpieczali ślady. Na miejscu pracował technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo – śledcza. Kryminalni typowali sprawców tego przestępstwa i rozmawiali ze świadkami. Policjanci ruchu drogowego zabezpieczali porzucony przez sprawcę samochód i ustalali pokrzywdzonych.

Dzięki pracy policjantów na miejscu przestępstwa oraz zdobytym przez kryminalnych informacjom ustalono tożsamość podejrzewanego mężczyzny. 36-latek z Gdańska trafił w ręce policjantów w miniony poniedziałek. Mężczyzna został przesłuchany, a śledczy postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz kradzieży samochodu. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia w ruchu drogowym m.in. za spowodowanie kolizji. Wczoraj 36-latek został doprowadzony do sądu, ponieważ prokurator i policjanci wnioskowali o areszt dla mężczyzny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

Kolejna akcja “smog” pomorskiej policji

Cykliczne działania “smog” odbędą się 16 stycznia. Na terenie całego województwa, pomorscy policjanci będą kontrolować ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>