poniedziałek , Kwiecień 22 2019
Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Targi Wiatr i Woda 2018 w Gdyni
Targi Wiatr i Woda 2018 w Gdyni -08051

Targi Wiatr i Woda 2018 w Gdyni

Targi Wiatr i Woda 2018 w Gdyni -08043„Przeciętny nabywca Rolls-Royce’a dysponuje majątkiem ruchomym wartym 5 milionów dolarów”. Ta ciekawa statystka potwierdza zasadność zestawienia ze sobą jachtów, samochodów, a w tym roku także samolotów. Coroczne targi „Wiatr i Woda”, które odbywają się w gdyńskiej marinie, skupiają w jednym miejscu wielu producentów i dystrybutorów sprzętu pływającego – a w tym towarzystwie doskonale prezentuje się również motoryzacja. Chociaż w tym roku reprezentacja tej branży jest znacznie uboższa niż w latach poprzednich.

W Targach co roku uczestniczyło przynajmniej kilka marek samochodowych. Najczęściej były to Land Rover, Maserati i Mercedes-Benz. W tym roku w gdyńskiej marinie zaprezentowała się już tylko jedna z nich.

Land Rover, reprezentowany przez trójmiejskiego dealera – firmę British Automotive Gdańsk, przygotował stoisko wraz z firmą Windy. Ekspozycja objęła jeden samochód – był nim SUV Range Rover Velar.

Targi Wiatr i Woda 2018 w Gdyni -08039

Planowaliśmy zaprezentowanie samochodu na pływającej platformie… niestety pomysłu nie udało się zrealizować, ponieważ żadna z firm nie chciała ubezpieczyć nam takiej ekspozycji – tłumaczy Katarzyna Zblewska, Marketing Menadżer British Automotive Gdańsk.

Trójmiejską motoryzację reprezentuje również firma AC Motors, która przygotowało swoje motocyklowe stoisko marki Yamaha.

Co ciekawe na Targach po raz pierwszy pojawił się również motyw lotniczy.

Targi Wiatr i Woda 2018 w Gdyni -08065Targi Wiatr i Woda, więc nasz produkt podchodzi pod tę pierwszą kategorię – z uśmiechem opowiada Tomasz Długiewicz z firmy Aero Poznań. Do Gdyni przywieźliśmy model samolotu Cirrus Vision Jet. Jest to jednosilnikowy, 7-osobowy odrzutowiec osobisty. 

Stosunkowo mały samolot to coś w rodzaju powietrznej, niezwykle szybkiej taksówki. Maszyna osiąga prędkość przelotową wynoszącą 556 km/h i ma zasięg około 2000 kilometrów. Cena oscyluje w okolicy 2 000 000 $. W Polsce sprzedano już kilka sztuk tej maszyny.

Targi Wiatr i Woda trwają do niedzieli 12 sierpnia i są dostępne dla odwiedzających od godziny 11:00 do 18:00 (w niedzielę do 16:00). Cena biletu to 10 zł (5 zł bilet ulgowy).

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nowy Range Rover Evoque już w Trójmieście w British Automotive Gdańsk-09738

Dni Otwarte nowego Range Rover’a Evoque w British Automotive Gdańsk. Dostępny od 1.559 zł netto/m-c

Nowy Range Rover Evoque wjeżdża do stałej oferty w salonie British Automotive Gdańsk. W dniach ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>