Strona główna / MOTO Lifestyle / Classic & Youngtimer / Terenowa legenda – Land Rover Defender
Terenowa legenda - Land Rover Defender w 4LAND Gdynia-102714

Terenowa legenda – Land Rover Defender

Terenowa legenda - Land Rover Defender w 4LAND Gdynia-102803Defender, to obok Klasy G i Wrangler’a, najbardziej charakterystyczny i legendarny samochód terenowy na świecie. Produkowany był od 1983 do 2016 roku. Na ten rok producent zapowiada prezentację zupełnie nowej generacji tego kultowego samochodu. Zanim go jednak poznamy w pełnej krasie, przedstawiamy Wam kilka klasycznych Defenderów, które spotkać można w gdyńskiej firmie 4Land.

Terenowy Land Rover powstał w 1948 jako odpowiedź na amerykańskiego Willisa. W 1983 roku firma wprowadziła na rynek użytkowy samochód o bardzo dobrych właściwościach terenowych o nazwach 90 i 110 – które odpowiadały rozstawowi osi w calach. W 1990 roku przemianowano go na „Defendera”.

Od początku swojej historii, model ten bazował na solidnej ramie, modułowej karoserii i tylko niezbędnym wyposażeniu. Podobnie jak we wspomnianych Wranglerach i Klasie G, także Defender przez cały okres produkcji zachował swoją charakterystyczną sylwetkę, pozbawioną „bajerów”.

Począwszy od 2007 roku producent zaczął wprowadzać w nim modyfikacje, których celem było wydłużenie jego rynkowej kariery. Pojawiły się nowe silniki, wzbogacono wyposażenie oraz zmieniono silniki – głównie z powodu zaostrzających się norm emisji spalin.

Terenowa legenda - Land Rover Defender w 4LAND Gdynia-102753

Produkcję zakończono w 2016 roku, a na ten rok Land Rover zapowiada prezentację zupełnie nowego wcielenia Defendera.

Obecnie jest to ceniony i w pewnych kręgach bardzo poszukiwany model samochodu. Jego właściciele często decydują się na indywidualne modyfikacje, głównie dostosowujące go do jeszcze bardziej ekstremalnych warunków terenowych.

W Polsce Defendery używany były przez Służby Leśne, Straż Graniczną i Pożarną oraz GOPR/TOPR.

Terenowa legenda - Land Rover Defender w 4LAND Gdynia-102916

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Noc Muzeów 2018 - Gdyńskie Muzeum Motoryzacji -2352

Noc Muzeów 2019 w Trójmieście – atrakcje motoryzacyjne

Coroczna akcja Noc Muzeów, ma wielu zwolenników i z każdym rokiem cieszy się coraz większą ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>