Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Ukradli paliwo na stacji w Sopocie – usłyszeli zarzuty
Fot. KWP
Fot. KWP

Ukradli paliwo na stacji w Sopocie – usłyszeli zarzuty

Policjanci zatrzymali dwóch gdańszczan w wieku 41 i 45 lat, którzy ukradli paliwo ze stacji benzynowej w Sopocie. Sprawcy przyjechali na stację samochodem z założonymi dwiema różnymi tablicami rejestracyjnymi, nalali benzynę do kanistrów i bez uiszczenia opłaty odjechali. Dodatkowo śledczy udowodnili 45-letniemu kierowcy, że w ostatnim czasie jeszcze z dwóch stacji benzynowych w Gdańsku dokonał kradzieży paliwa. Mężczyzna usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Odpowie on też za jazdę samochodem pod prąd i kierowanie autem pomimo nie dopuszczenia do ruchu. Policjanci podejrzewają kierowcę auta również o jazdę pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie śliny potwierdziło ich obecność.

19 marca tuż po północy dyżurny Policji, został poinformowany o kradzieży benzyny ze stacji paliw w Sopocie. Na miejsce natychmiast skierował patrol policjantów. Tam funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni przyjechali na stację samochodem Ford Galaxy z założonymi dwiema różnymi tablicami rejestracyjnymi. Następnie nalali do dwóch kanistrów benzynę o wartości ok. 180 zł i odjechali. W wyniku dalszych działań oraz dzięki informacjom i postawie świadków, policjanci zauważyli poszukiwany pojazd na jednej z ulic Sopotu i natychmiast zatrzymali go do kontroli. Mimo, że auto miało już inne tablice rejestracyjne, funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że 45-letni kierowca i jego 41-letni pasażer auta to mężczyźni zarejestrowani przez monitoring stacji benzynowej. Obaj zostali zatrzymani.

Odzyskane paliwo mundurowi zwrócili przedstawicielowi stacji, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Ponadto z uwagi na nienaturalne zachowanie kierującego oraz jego powiększone źrenice policjanci przeprowadzili badanie testerem na obecność narkotyków. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność środków zakazanych. 45-latkowi pobrano krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

Pracując nad sprawą śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie ustalili, że zatrzymany 45-letni mieszkaniec Gdańska ma na swoim koncie również dwie inne kradzieże paliwa, których dokonał w marcu na terenie Gdańska. Z jednej ze stacji ukradł on benzynę o wartości ponad 180 zł, na drugą przyjechał Fordem Galaxy z przerobioną tablicą rejestracyjną i zatankował do baku 62 litry benzyny o wartości blisko 300 zł. Następnie nie płacąc za nią odjechał.

Wczoraj na podstawie zebranych dowodów 45-letni recydywista usłyszał zarzut, iż działając w krótkich odstępach czasu dokonał kradzieży paliwa na łączną kwotę ok. 650 zł. Przyznał się. Za to przestępstwo grozi mu kara do nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo 45-latek usłyszał zarzut za popełnione wykroczenia jazdy samochodem pod prąd na ul. Grunwaldzkiej w Sopocie i kierowanie samochodem pomimo nie dopuszczenia do ruchu. Jeżeli okaże się, że kierując autem znajdował się pod wpływem narkotyków, usłyszy on kolejny zarzut. 41-letni pasażer usłyszał zarzut kradzieży paliwa ze stacji na terenie Sopotu. Za popełnione wykroczenia w postępowaniu sądowym sprawcom grozi grzywna do nawet 5 tys. zł.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

Kolejna akcja “smog” pomorskiej policji

Cykliczne działania “smog” odbędą się 16 stycznia. Na terenie całego województwa, pomorscy policjanci będą kontrolować ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>