Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Uwaga kierowcy! Zmiany na ul. Okopowej i na węzłach: Unii Europejskiej oraz Groddecka
Fragment wielkiej przebudowy wokół budowy Forum Gdańsk. Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl
Fragment wielkiej przebudowy wokół budowy Forum Gdańsk. Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Uwaga kierowcy! Zmiany na ul. Okopowej i na węzłach: Unii Europejskiej oraz Groddecka

W związku z budową tunelu pieszo-rowerowego pod ul. Okopową realizowaną w ramach inwestycji Forum Gdańsk, w środę 12 października (wieczorem) zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Okopowej/Toruńskiej. W piątek, 14. października – wprowadzona będzie reorganizacja na pobliskich węzłach.

Zmiana na ul. Okopowej zostanie wprowadzona 12 października około godz. 22. Obecna „szykana” na jezdni od strony zachodniej zostanie przeniesiona na część wschodnią – prace przy budowie tunelu pieszo-rowerowego będą kontynuowane po stronie zachodniej.

Natomiast 14 października wprowadzone zostaną zmiany w obrębie Węzła Unii Europejskiej i Węzła Groddecka. Jest to związane z połączeniem nowych wiaduktów w al. Armii Krajowej z istniejącym układem drogowym. Około godz. 21 na Węźle Unii Europejskiej przywrócona zostanie pierwotna organizacja ruchu kołowego we wszystkich kierunkach. W tym samym czasie w obrębie Węzła Groddecka zostanie zamknięty prawy pas jezdni al. Armii Krajowej w kierunku Podwala Przedmiejskiego.

W rezultacie dostępne dla ruchu będą: jeden pas na wprost i jeden pas do lewoskrętu w ul. 3 Maja oraz jeden pas wspólny dla jadących na wprost i skręcających w lewo.

Źródło: gdansk.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. Opel Konocar

Sobota niskich cen w salonie Opel Konocar w Gdańsku

W sobotę 23 marca dealer Opel Konocar z siedzibą w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej 303, zaprasza ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>