środa , Czerwiec 26 2019
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / W Sopocie dźwig stoczył się na samochód osobowy
Fot. KWP
Fot. KWP

W Sopocie dźwig stoczył się na samochód osobowy

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci sprawdzają co było przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj o godzinie 14.30 na ul. Malczewskiego w Sopocie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca, który kierował pojazdem specjalnym typu dźwig stoczył się z ul. Sienkiewicza w kierunku ul. Malczewskiego co doprowadziło do zderzenia z innym pojazdem jadącym w kierunku Gdyni. Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj od godziny 14.30 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Malczewskiego. Policjanci wstępnie ustalili, że 51-letni kierowca pojazdu specjalnego typu dźwig stoczył się z ul. Sienkiewicza w kierunku ul. Malczewskiego i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Opla Astra, który jechał w kierunku Gdyni.

Kierowca dźwigu próbował hamować, ale najprawdopodobniej układ hamulcowy w pojeździe był niesprawny. W wyniku tego doszło do zderzania z samochodem osobowym.

W wyniku wypadku obrażeń doznał kierowca Opla, który został odwieziony przez wezwane na miejsce pogotowie do szpitala.

Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, byli trzeźwi.

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci, kierowcy dźwigu ze względu na podejrzenie popełnienia wykroczenia lub przestępstwa, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów zatrzymali uprawnienia do kierowania. Ponadto ze względu na uzasadnione podejrzenie niesprawnego układu hamulcowego w dźwigu zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu. Aby wyjaśnić przyczynę wypadku policjanci ruchu drogowego przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, sporządzili jego szkic oraz wykonali dokumentację fotograficzną.

Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. WKP

Policyjne podsumowanie długiego weekendu – mniej wypadków niż rok temu, ale więcej pijanych

Pomorscy policjanci przez pięć dni prowadzili wzmożone działania związane z długim weekendem i jednocześnie  pierwszym ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>