Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / W Trójmieście debiutuje nowe Volvo V60 Cross Country
Nowe Volvo V60 Cross Country debiutuje w Trójmieście-08154

W Trójmieście debiutuje nowe Volvo V60 Cross Country

W sobotę 2 marca, w trójmiejskich salonach Volvo Drywa, odbyły się premierowe pokazy nowego Volvo V60 Cross Country. Samochód trafił na stałe do oferty trójmiejskiego dealera – możliwe jest już także skorzystanie z jazdy próbnej. Najnowsze wcielenie V60 CC to zupełnie nowa odsłona znanego i rozpoznawalnego samochodu z uterenowionej rodziny Cross Country. Co ważne, wszystkie wersje posiadają seryjnie napęd na 4 koła. 

V60 Cross Country różni się od zwykłej wersji kilkoma wyraźnymi akcentami. Charakterystyczne są nakładki nadkoli i zderzaków, które zapobiegają uszkodzeniom lakieru i rantu blach podczas wycieczek poza drogę. Uwagę zwraca też dość duży prześwit, który wynosi 210 mm. W modelu Cross Country dostępne są również dedykowane jedynie do samochodu felgi aluminiowe, ponadto uwagę zwraca masywny spoiler przedniego zderzaka, ciemne wykończenie ram okiennych oraz wytłoczone logo miedzy końcówkami rur wydechowych.

Samochód w stosunku do swojego poprzednika oferuje więcej przestrzeni, zarówno w kabinie jak i bagażniku. Jest to zasługa nie tylko między innymi dużego rozstawu osi oraz przeprojektowaniu wnętrza. Bagażnik ma pojemność 529 litrów i posiada płaski próg załadunkowy.

W nowym Volvo V60 Cross Country zoptymalizowane zostało zawieszanie względem innych wersji V60. Charakterystyka pracy została zmodyfikowana tak by słaba jakość nawierzchni czy wyboiste drogi nie wpływały na komfort podróży – informuje Michał Osowski, Doradca ds. Sprzedaży Volvo Drywa. W środku znajdziemy nowe rozwiązanie deski rozdzielczej i układu zegarów, znane z poprzednich premier odnowionej gamy modelowej Volvo, z charakterystycznym panelem dotykowym w centralnym punkcie. Czytelność, prosta obsługa i skandynawskie wzornictwo, do tego już dawno przyzwyczaiło nas Volvo. Wszystko to, w połączeniu z komfortowymi i bardzo wygodnymi fotelami daje nam niezwykle smaczne i przytulne wnętrze – dodaje.

Nowe Volvo V60 Cross Country debiutuje w Trójmieście-08136

Aktualnie dostępne są dwie wersje silnikowe o pojemności 2 litrów, które współpracują z automatyczną 8-mio stopniową skrzynią biegów. Pierwszy z nich to D4 czyli 190 konny diesel z momentem obrotowym 400 Nm, drugi T5 to 250-konna jednostka benzynowa osiągająca maksymalny moment obrotowy 350 Nm.

Cennik Nowego V60 Cross Country rozpoczyna się od 147 000 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Volvo Selekt w Volvo Drywa w Gdyni-01772

Używane Volvo w Gdyni od Volvo Drywa. Nowe wkrótce od Volvo Plichta

Zmiany wokół marki Volvo w Gdyni, o których pisaliśmy kilka tygodni temu, stały się faktem. Dotychczasowy ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>