Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Weekend 4×4 z Toyota Carter w Kolibkach

Weekend 4×4 z Toyota Carter w Kolibkach

Weekend 4x4 Toyota Carter-04718Marka Toyota słynie z wielu cech. Te samochody są znane z niezawodności oraz nowoczesnych, hybrydowych napędów. Ale również, o czym nie można zapomnieć, Toyota jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów samochodów terenowych. Aby o tym przypomnieć, diler tej marki, firma Carter zorganizowała spotkanie z terenową flotą w Adventure Park w Gdyni Kolibkach.

Zaproszeni goście, podzieleni na grupy, mieli do wykonania 9 zadań. Niektóre z nich były punktowane i nagrodzone na koniec imprezy.

Liczył się na przykład czas przetoczenia terenowego koła po wyznaczonej trasie oraz tak zwany test stewarda, czyli precyzyjna jazda na czas za kierownicą RAV4, z piłeczkami umieszczonymi na masce, których nie można było zgubić.

Weekend 4x4 Toyota Carter-04733

Zobacz również: Piknik 4×4 K&K Wojtanowicz w Kolibkach

Punktowana była również jazda ekologiczna za kierownicą dwóch hybryd – Auris i Yaris. Rekordziści odnotowywali wyniki na poziomie 2.6 – 2.7 l/100km na niedługiej trasie po Alei Niepodległości. Ponadto, punkty można było zdobyć za umiejętność dopatrzenia się różnic między aktualnym i poprzednim Avensis’em.

Jednym z elementów programu było także teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy.

Weekend 4x4 Toyota Carter-04766

Najwięcej atrakcji dostarczyły jednak jazdy testowe. Na różnych odcinkach kierowcy mieli okazję poznać możliwości terenowych modeli.

Osobiście przetestować można było Land Cruiser’a 150 w wersji 3 i 5 drzwiowej oraz Hilux’a.

Zobacz również: Hilux Arctic w Toyota Carter

Ponadto, organizatorzy proponowali jazdy w roli pasażerów zmodyfikowaną odmianą Hilux z podwyższonym i wzmocnionym zawieszeniem oraz klasycznym Land Cruiser’em J40 z 1982 roku.

Weekend 4x4 Toyota Carter-04857

Ten ostatni, był swoistą wisienką na torcie i dostarczał chyba najwięcej radości.

Egzemplarz ten pochodzi ze Szwecji, sprowadziliśmy go z okolic Goeteborga. To klasyczna odmiana Land Cruiser’a w jednej z najrzadszych odmian z długim rozstawem osi. Auto jest w oryginalnym stanie, po zakupie wymieniliśmy tylko płyny eksploatacyjne. Obecna wartość takich egzemplarzy to około 10 000 € – opowiada jeden z instruktorów.

Weekend 4x4 Toyota Carter-04824

W tej imprezie wspaniałe było to, że oprócz nowych, aktualnie oferowanych modeli pokazano również te starsze, klasyczne i wcale nie muzealne czy kolekcjonerskie, lecz normalnie jeżdżące i intensywnie eksploatowane. Dziedzictwo Toyoty jest ogromne i miłe jest, że zarówno producent, jak i lokalni dilerzy, tego nie ukrywają. Częste są bowiem nawiązania do klasycznych modeli w przypadku tej marki.

Na terenie Parku w Kolibkach można było także wypatrzeć klasyczny model Corolli oraz Land Cruiser’a HDJ100.
Przygotowany tor przeszkód nie ujawnił 100% możliwości testowanych samochodów, ale pozwolił zasmakować off-road’u, a wielu klientom pokazał co potrafią zakupione przez nich samochody.

Weekend 4x4 Toyota Carter-04813

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *