poniedziałek , Kwiecień 22 2019
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / [Wideo] Policjanci pomogoli zagubionemu na Obwodnicy jeleniowi
Fot. KWP
Fot. KWP

[Wideo] Policjanci pomogoli zagubionemu na Obwodnicy jeleniowi

Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze na gdańskim odcinku obwodnicy zajęli się jeleniem, który biegał po pasie drogowym. W asyście radiowozu, którym policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegali innych uczestników ruchu drogowego, zwierzę całe i zdrowe dotarło do bramki prowadzącej do terenów leśnych.

Wczoraj o godzinie 6.50 kierowcy, którzy przejeżdżali gdańskim odcinkiem obwodnicy, poinformowali dyżurnego Policji, o tym, że w kierunku Gdyni pomiędzy węzłem Matarnia a Owczarnia poboczem obwodnicy biega jeleń i w każdej chwili może on wejść na ulicę, stwarzając zagrożenie.

Na miejsce pojechali gdańscy policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze tuż przed węzłem Owczarnia zauważyli jelenia, który szedł tuż przy siatce i szukał wejścia na teren leśny. Mundurowi natychmiast postanowili w sposób bezpieczny dla wszystkich doprowadzić zwierzę do najbliższej bramki prowadzącej do terenów leśnych. W tym celu policjant, ustawiając radiowóz w przeciwnym kierunku ruchu i włączając sygnały świetlne, asekurował przejście jelenia. Po kilkuset metrach policjanci zauważyli bramę techniczną, którą otworzyli i zwierzę przeszło na teren leśny.

Funkcjonariusze sprawdzili teren obwodnicy i okazało się, że jeleń wszedł na pas drogowy poprzez jedną z bram, którą ktoś otworzył i nie zamknął.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. KWP

BMW Zdunek dostarczy oznakowane i nieoznakowane radiowozy polskiej policji

Pomorski dealer BMW, firma Zdunek, wygrała przetarg na dostarczenie 82 samochodów polskiej policji. 31 z ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>