środa , 23 września 2020
Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Wybrano najpiękniejszą po raz 15-sty! Pomorska Miss SCANIA 2016 w SCANIA Gdańsk

Wybrano najpiękniejszą po raz 15-sty! Pomorska Miss SCANIA 2016 w SCANIA Gdańsk

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05878Już po raz 15-sty w gdańskim oddziale SCANIA w Kowalach odbył się rodzinny piknik dla miłośników szwedzkich ciężarówek. Pomorska Miss SCANIA to wielkie święto fanów tuningowanych ciężarówek, które w sobotę 17 września przyciągnęło tłumy zainteresowanych. Gwiazdami było ponad 50 samochodów ciężarowych tej szwedzkiej marki, która istniej już od 1891 roku! 

Impreza w Kowalach adresowana była zarówno do osób związanych z branżą transportową – stąd liczne stoiska prezentujące sprzęt budowlany, akcesoria do ciężarówek, a także naczepy czy wyposażenie kabin. Ale także dla całych rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych organizator przygotował bardzo wiele atrakcji.

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05891

Wśród prezentowanych ciężarówek były zarówno te najnowsze modele, jak i starsze z kategorii „weteranów”. Swoje SCANIE pokazały między innymi Państwowa Straż Pożarna, Wojskowa Straż Pożarna czy PKS Gdańsk. Policja z kolei przywiozła swój wóz taktyczny tzw. „hydromil” ze zbiornikiem na wodę, armatkami i charakterystyczną przednią belką pomocną w rozsuwaniu barykad i tłumieniu zamieszek.

Główny punkt wydarzenia – czyli wybór „Miss SCANIA” przyznano modelowi R560 „Dywizjon 303” z firmy Repiński z Kościerzyny.

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05975

Ogromne wrażenie robiła również SCANIA Torpedo przystosowana do udziału w rajdach typu „Dakar”. Egzemplarz, który zaprezentowano na Pomorzu należy do węgierskiego kierowcy Miklos Kovacs. Scania Torpedo T4 Rallytruck napędzana jest przez 6-cylindrowy silnik o pojemności… 13-litrów i mocy 900 KM. Osiąga maksymalny moment obrotowy wynoszący 4000 Nm, a jej masa własna to 8750 kilogramów.

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05894

Wiele emocji dostarczyła też rywalizacja kierowców na specjalnie przygotowanym torze. Zadaniem uczestników było przejechanie wyznaczonego odcinka w możliwie najkrótszym czasie, wraz z prawidłowym wykonaniem ostatniego zadania jakimi było… przebicie balona szpikulcem zamocowanym na przodzie ciężarówki SCANIA. Rekordzista wykonał to zadanie w czasie poniżej 20 sekund!

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-05963

Zwieńczeniem imprezy, był popołudniowy przejazd wszystkich ciężarówek w kolumnie przez miasto Gdańsk. Ponad 50 pojazdów ciężarowych oraz liczne motocykle pod eskortą policji przejechało z oddziału SCANIA Gdańsk, przez Obwodnicę, ulicę Armii Krajowej, 3 maja, Aleję Zwycięstwa, Żołnierzy Wyklętych, Rzeczypospolitej, Jana Pawła II, następnie ulicami Czarny Dwór, Drogą Zieloną, Tunelem pod Martwą Wisłą, Elbląską z powrotem do Armii Krajowej i oddziału SCANIA Gdańsk w Kowalach.

Pomorska Miss Scania - Gdańsk-1240007

Firma SCANIA została założona przez Gustafa Eriksona w Malmö w Szwecji w 1891 roku pod nazwą Vagnfabriksaktiebolaget i Södertälj czyli w języku polskim Fabryka Wagonów w Södertälje w skrócie Vabis zajmująca się produkcją wagonów kolejowych.

Od 13 maja 2014 roku Scania należy do koncernu Volkswagen, który posiada 90,47% akcji firmy, dające 96,26% praw do głosu w jej zarządzie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Cupra w Grupie Plichta! Pomorskie gigant z nową marką w ofercie

Do portfolio największej grupy dealerskiej na Pomorzu dołącza nowa, sportowa marka Cupra. Nie jest to ...

Jeden komentarz

  1. Wygrywa ciężarówka która nie jest najpiękniejsza….patrząc na detale to te tabliczki są powieszone na odpier..dol i do tego nie modne…ale co tam kolega kolegi Scania Gdańsk pan Repiński który bywa pewnie częściej ww serwisie niż jego tabor uśmiechnął się pewnie ładnie do organizatorów i mamy nową miss…kolesiostwo tyle!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *