czwartek , 4 czerwca 2020
Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Wypadek w Pruszczu Gdańskim
Fot. KWP

Wypadek w Pruszczu Gdańskim

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 226 w Dziewięć Włók. Kierowca Audi A6 jadąc za Audi A3 oraz Fordem Mondeo rozpoczął ich wyprzedzanie. W tym samym czasie Ford zasygnalizował manewr skrętu w lewo na posesję. Jednakże zaprzestał skrętu i zatrzymał się na jezdni widząc, że jadące za nim Audi A6 jest w trakcie wyprzedzania. Kierowca Audi A3 jadący za Fordem prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na jego tył. 

W czwartek (27 sierpnia br.) o godz. 8.35 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w Dziewięć Włók gmina Pruszcz Gdański doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono również stan trzeźwości kierowców. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 38-latek jadący Audi A6 w kierunku Przejazdowa, jadąc za Audi A3 oraz Fordem Mondeo rozpoczął ich wyprzedzanie. W tym samym czasie 38-letni kierowca Forda zasygnalizował manewr skrętu w lewo na posesję. Jednakże zaprzestał skrętu i zatrzymał się na jezdni widząc, że jadące za nim Audi A6 jest w trakcie wyprzedzania. 30-letni kierowca Audi A3 jadący za Fordem prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na jego tył. Ford pchnięty siłą uderzenia wjechał do rowu.

Fot. KWP
Fot. KWP

Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 36-letnia pasażerka podróżująca Fordem. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Premiera! Nowa 911’tka Turbo S już w Porsche Centrum Sopot

Rynek samochodowy w Trójmieście budzi się z pandemicznego snu, fabryki światowych marek wznowiły produkcję, a ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *