Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / [Zapowiedź] Verva Street Racing w Gdyni 24-25 sierpnia! Gościem specjalnym Robert Kubica i bolid F1
Fot. Verva Street Racing
Fot. Verva Street Racing

[Zapowiedź] Verva Street Racing w Gdyni 24-25 sierpnia! Gościem specjalnym Robert Kubica i bolid F1

Fot. Verva Street Racing
Fot. Verva Street Racing

VERVA Street Racing to największe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce, sponsorowane przez paliwowego giganta – PKN Orlen. Jest to cykliczne widowisko i festiwal motoryzacyjny, który od 2010 roku odbywa się w Warszawie. W tym roku impreza zagości w Gdyni. Odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia.

VERVA Street Racing podczas każdej edycji gromadzi kilkaset unikalnych maszyn z całego świata, reprezentujących takie serie jak m.in.: Formuła 1, Formuła 3, GP2, GT3, DTM, Drift, Porsche Supercup, NASCAR, Cross Country, Rally oraz Supermoto i FMX. Do tego, w imprezie udział bierze wiele samochodów prywatnych – unikalnych klasyków i aut super sportowych. Co najważniejsze, większość z nich zobaczyć będzie można „w akcji” podczas jazd po torze zaaranżowanym na miejskich ulicach! 

– Verva Street Racing to niezwykłe wydarzenie w skali kraju, dlatego tym bardziej cieszymy się, że odbędzie się właśnie w naszym mieście – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. I dodaje: – Jestem przekonany, że popisy nie tylko mistrzów kierownicy, ale również przedstawicieli innych dyscyplin sportowych przyciągną do Gdyni tysiące osób – nie tylko zagorzałych fanów, ale również całe rodziny, które dzięki temu będą mogły przeżyć niesamowite emocje, podziwiając w akcji m. in. Roberta Kubicę.

W ramach VERVA Street Racing pokazy będzie można także podziwiać na głównych ulicach Gdyni i nadmorskiej plaży. Można powiedzieć, że tegoroczna impreza sięgnie nieba. Zaplanowano bowiem pokazy latania na motoparalotni z trzykrotnym Mistrzem Świata Wojtkiem Bógdałem oraz akrobacje samolotowe słynnej grupy „Żelazny”.

Ponadto w Gdyni pojawią się znane osobistości ze świata sportu samochodowego. Będę to między innymi Robert Kubica, George Russell, Kuba Przygoński, Kacper Wróblewski „Wróbel Rally Team”, Adam Tomiczek, Maciek Giemza, Wojtek Bógdał i wielu innych.  

Podczas imprezy będzie można również zobaczyć bolid Formuły 1, którym Kubica startuje w wyścigach. PKN Orlen jest jednym ze sponsorów Polaka w tej najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie.

Na uczestników czekać będą jak zawsze dodatkowe atrakcje, paddock dynamiczny, Pit Party, strefa rodzinna i gastronomiczna. Wieczorem koniecznie trzeba zarezerwować czas na koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Po Warszawie, Płocku i Krakowie tegoroczna VSR zawita nad polskie morze. Wybór miejsca i czasu nie jest przypadkowy. Kierujemy nasze działania prospołeczne szeroko – proporcjonalnie do zasięgu swojej działalności biznesowej. Gdynia, miasto nadmorskie, w okresie wakacyjnym da możliwość udziału w wydarzeniu nie tylko mieszkańcom Trójmiasta, ale też fanom motoryzacji z całej Polski. Jednocześnie bierzemy odpowiedzialność za budowanie relacji z lokalnym otoczeniem, w którym funkcjonujemy, stąd kolejne inicjatywy CSR płyną w stronę Pomorza – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Dotychczasowe 9 edycji VERVA Street Racing, zgromadziło łącznie ponad 2600 sportowych i wyczynowych pojazdów oraz 580 tysięcy widzów.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. Serwis Haller (Youtube)

Rzadki Opel Insignia GSi sprzedany w Opel Serwis Haller Gdynia

W gdyńskim oddziale salonu Serwis Haller wydano klientowi rzadki model Insignii w wersji GSi. Samochód ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>