piątek , 27 listopada 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / 10 lat VW Plichta i ofertowe nowości – elektryczny ID.3 oraz Arteon Shooting Brake

10 lat VW Plichta i ofertowe nowości – elektryczny ID.3 oraz Arteon Shooting Brake

Trójmiejski przedstawiciel marki Volkswagen – Grupa Plichta, obchodzi w tym roku 10 lat współpracy z niemieckim gigantem. Pierwszym salonem VW w barwach Plichta był obiekt w Gdańsku – Szadółkach, który oddany został do użytku w 2010 roku. Kilka lat później powstał kolejny – w Gdyni przy ulicy Morskiej. A niedawno do Grupy dołączyły salony w Toruniu i Bydgoszczy. Obchody 10 lat współpracy zbiegły się z debiutem nowości spod znaku VW w pomorskich salonach. Jest to elektryczny ID. 3 oraz Arteon w wersji kombi, zwanej Shooting Brake. 

W 2010 roku otworzyliśmy pierwszy salon pod szyldem Volkswagen Plichta. Obiekt w Gdańsku stał się najnowocześniejszym salonem i serwisem marki Volkswagen w Polsce, wybudowanym wg najnowszej koncepcji architektonicznej Importera. Dziś możemy Państwa zaprosić do równie nowoczesnych obiektów także w Gdyni, Bydgoszczy i Toruniu – głosi oficjalny komunikat dealera.

To właśnie z okazji jubileuszu przygotowano ofertę wyprzedaży. W zależności od wybranego modelu, połączyć można rabat gotówkowy, bonus na dodatkowe wyposażenie oraz prezent z okazji urodzin w postaci pakietu serwisowego na 4 lata.

Promocją objęte są najbardziej popularne modele, takie jak T-Roc (16 000 zł rabatu plus 5 500 zł bonusu na dodatkowe wyposażenie), T-Cross (łączne korzyści 8 500 zł), Nowy Golf (6 000 plus 4 500 zł) oraz Arteon (od 7 000 do 20 000 zł rabatu).

Nowy w ofercie „elektryk” ID.3

W pełni elektryczny ID.3 to pierwszy masowy model VW z takim napedem w ofercie w naszym kraju. Elektryzujące osiągi łączą się z nowoczesnym designem i zasięgiem sprawdzającym się w codziennej eksploatacji. ID.3 naładować można w domu, przy użyciu standardowego gniazdka, albo szybkimi ładowarkami (DC 100 kW). W tym drugim przypadku czas ładowania od 5 do 80% zajmuje 35 minut, jednak trzeba się liczyć z tym, że takich ładowarek w Polsce jest bardzo niewiele.

ID.3 w najwyższej wersji oferuje, według zapewnień producenta, zasięg nawet powyżej 500 km. Producent promuje go też hasłami takimi jak: ID.3 jest zwrotny jak Up!, ma rozstaw osi z Passata, co zapewnia mu komfort jazdy i przestrzeni, a przyspieszenie można porównać do GTI.

Osiągi rzeczywiście są mocną stroną kompaktowego elektryka z logiem VW. W najwyższej wersji, ID.3 potrzebuje tylko 7,3 sekundy na osiągnięcie 100 km/h. Zawdzięcza to silnikowi, który generuje ekwiwalent 204 KM. Ceny elektrycznego modelu ze stajni VW zaczynają się od 155 890 zł.

Ekstrawaganckie kombi – Arteon Shooting Brake

Kolejną nowością, która zagościła w salonach jest odmiana kombi modelu Arteon. Ten model przeszedł lifting i jedną z nowości jest odmiana nadwoziowa, jakiej do tej pory w tym modelu nie oferowano. Jednak w przeciwieństwie do większości samochodów o takim kształcie, to nie funkcjonalność była tu priorytetem. Liczył się przede wszystkim wygląd, stąd bardziej szlachetna nazwa – Shooting Brake, zamiast standardowego kombi, wagon, albo variant.

Arteon zastąpił na rynku luksusowego Phaeton’a. Ta próba wejścia do segmentu najbardziej luksusowych samochodów nie była udana dla Volkswagena, a ich topowy produkt sukces odniósł jedynie w Chinach. Dlatego o Arteonie mówi się w kontekście wejścia do segmentu Premium, ale nie koniecznie jako pełnoprawny uczestnik tego „festiwalu luksusu”.

Ma to być samochód elegancki, solidny, a przy tym oferować walory użytkowe. Dach w stosunku do limuzyny został w Shooting Brake’u wydłużony. Przestrzeń bagażowa jest potężna, ale różnice pomiędzy wersjami nie są imponujące. W odmianie kombi jest to do 1632 l, podczas gdy fastback oferuje 1557 l.

Inaczej poprowadzona linia dachu zwiększa przestrzeń, a tym samym komfort podróżowania w drugim rzędzie. Wymiary zewnętrzne obu wersji są takie same – mają rozstaw osi 2840 mm, ogólną długość 4866 mm i maksymalną długość przestrzeni ładunkowej – 2092 mm. Takie same są nawet tylne lampy.

Ceny Arteon’a w wersji Shooting Brake zaczynają się od 150 590 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Hybrydy wkraczają do Renault – gama nowych modeli E-Tech w Renault Zdunek

Motoryzacja przechodzi dynamiczne zmiany, a wraz z nią pojawiają się nowe rodzaje napędu. Konieczność obniżenia ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *