sobota , 13 sierpnia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

17 – latek bez prawa jazdy, uciekał przed policją w Gdyni

W środę wieczorem policjanci z ogniwa patrolowego komisariatu policji w Gdyni Oksywiu, w trakcie patrolu zauważyli samochód, którego kierowca na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu do kontroli. W związku z powyższym włączyli światła błyskowe i sygnały dźwiękowe dając kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą nie zatrzymał jednak samochodu i zaczął uciekać. Do jego zatrzymania doszło kilka minut później. Jak się okazało 17 – letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania i prawdopodobnie prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

W środę wieczorem funkcjonariusze z komisariatu policji w Gdyni Oksywiu w trakcie patrolu jednej z ulic podległej im dzielnicy zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. W związku z powyższym funkcjonariusze podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do kontroli drogowej. Włączyli światła błyskowe i sygnały dźwiękowe, zbliżając się do pojazdu wydając jego kierowcy polecenie zatrzymania się do kontroli. Kierowca nie zatrzymał jednak samochodu, przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi udali się za nim, dając w dalszym ciągu sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak je lekceważył i jechał dalej, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca ściganego Opla zjechał na pobocze i zatrzymał się.

Policjanci wybiegli z radiowozu i uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy. Kiedy podeszli do mężczyzny samochodu zauważyli na kolanach kierowcy rozsypany susz roślinny koloru zielono-brunatnego, który kierowca próbował pozbierać i włożyć do ust.

Policjanci zabezpieczyli susz, którym po sprawdzeniu testerem narkotyków okazała się marihuana. Kierowcy został przeprowadzony również test na zawartość narkotyków w organizmie, który wskazał, że mężczyzna może być pod wpływem marihuany. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kontroli poddani zostali również pasażerowie uciekającego samochodu, a przy jednym z nich, 16 – letnim mieszkańcu Gdyni, mundurowi zabezpieczyli zawiniątko foliowe z zawartością sypkiej, krystalicznej substancji koloru białego, która po zbadaniu testerem narkotyków okazała się być amfetaminą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Od kierowcy, 17 – letniego mieszkańca Gdyni, została pobrana krew do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia zawartości środków odurzających w jego organizmie. Wczoraj usłyszał już zarzuty niezatrzymania pojazdu do kontroli oraz posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW X4 M w kolorze żółty Sao Paulo M

BMW kojarzy się najczęściej z kolorem czarnym. Ewentualnie srebrnym lub białym. To samochód najogólniej mówiąc „poważny”! …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.