środa , 20 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

19-latek odpowie za włamania do aut

Kryminalni ze śródmieścia ustalili i zatrzymali sprawcę włamań do aut. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 12/13 listopada na Dolnym Mieście. Dziś został on doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci z komisariatu II zostali poinformowani, że ktoś zniszczył samochody zaparkowane na Dolnym Mieście. Sprawca m.in. poprzez wybicie szyby dostawał się do wnętrz aut, gdzie szukał wartościowych przedmiotów. Gdy je znalazł, to zabierał ze sobą.

W sprawę natychmiast zaangażowali się kryminalni ze Śródmieścia. W trakcie prowadzonych czynności bardzo szybko ustalili oni, że związek z tą sprawą ma 19-letni gdańszczanin, który w ostatnim czasie był przez nich zatrzymywany do podobnych spraw i rozpoczęli jego poszukiwania.

We wtorek (15.11.2016 roku) w mieszkaniu niedaleko miejsca zdarzenia zatrzymali 19-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ze Śródmieścia prowadzą już postępowania przeciwko 19-latkowi. W ostatnim czasie usłyszał on 6 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i uszkodzeń samochodów. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów śledczy ze śródmieścia przedstawili mu cztery zarzuty kradzieży z włamaniem do aut, których dokonał w nocy z 12/13 listopada br. Z wnętrz samochodów zabrał wtedy m.in. elektronarzędzia, urządzenia elektroniczne i akumulator, a łączna wartość strat wyniosła ok. 9 tys. zł. Policjanci odzyskali już część skradzionego łupu, a sprawca po przyznaniu się do zarzucanych mu czynów złożył wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami przyznał się też do kolejnych włamań i prób włamań do innych aut.

Dziś 19-letni sprawca został doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że sprawca w najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *