344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. archiwum

2. runda RSMPo – podsumowanie

mat. organizatora
mat. organizatora

W ostatni weekend maja mieliśmy okazję podziwiać czołowych zawodników Mistrzostw Polski uczestniczących w jedynej, w tegorocznym cyklu, szutrowej rundzie na Kaszubach. Przy współpracy automobilklubów Morskiego z Gdyni i Orskiego z Sopotu, emocje rajdowe zostały niemalże podwojone, albowiem równolegle do rundy Mistrzostw Polski została zorganizowana druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Uroczyste rozpoczęcie rajdu miało miejsce na Targu Węglowym w Gdańsku. W bardzo widowiskowym miejscu zawodnicy zostali przywitani i przedstawieni zgromadzonej publiczności.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły 34 załogi, w tym sporo uczestników Mistrzostw Polski, którzy skorzystali z dodatkowej opcji – klasyfikacji w cyklach RSMPo i SzuterCup.

Odcinki prowadzące po kaszubskich szutrach wymagały od zawodników dużego skupienia i solidnej współpracy, a specyfika nawierzchni wyciskała z pojazdów siódme poty. Niemały wpływ na stan nawierzchni miały nawałnice, które w piątek i sobotę rano przeszły przez okoliczne tereny. Szuter został bardzo szybko rozkopany przez mocne czteronapędowe auta rajdowe zostawiając ośkom wielkie wyzwanie.

mat. organizatora
mat. organizatora

Na mecie najlepszy czas zanotowała załoga Skuracz/Milewska jadąca Hondą Civic, natomiast wśród zawodników w kategorii GOŚĆ, triumfowali Kołtun/Pleskot na pokładzie Forda Fiesty R5.

Reprezentanci współorganizatora – Automobilklubu Morskiego, będą wspominać ten rajd z nutką goryczy, gdyż na trzy startujące załogi żadnej nie udało się dojechać do mety. Bardzo wymagające dla aut odcinki doprowadziły do wystąpienia usterek technicznych, które nie pozwoliły kontynuować jazdy.

Na szczęście już niebawem kolejna okazja by sprawdzić się na luźnej nawierzchni – trwają przygotowania do kolejnej szutrowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza – XIX Rajdu Nowomiejskiego, w którym zobaczymy aż 48 załóg! Zapraszamy już w najbliższy weekend 4-5.06.2016 do Nowego Miasta Lubawskiego.

Źródło: Organizator

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Wpadł w kłopoty przez tablice rejestracyjne. Interwencja Straży Miejskiej w Gdańsku

Strażnicy Miejscy w Gdańsku prowadzili czynności wobec nieprawidłowo zaparkowanych aut w rejonie Szpitala im. Mikołaja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *