piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

2 stycznia pomorscy policjanci przeprowadzą działania trzeźwa autostrada

W najbliższą środę pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwa autostrada”. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.  Mundurowych spotkamy na  zjazdach z autostrady.

Powitanie Nowego Roku często wiąże się ze spożywaniem alkoholu. Zdarza się, że uroczystości trwają kilka dni. Pomorscy policjanci 2 stycznia przeprowadzą działania, których głównym celem jest wyeliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Na bramkach spotkamy mundurowych z alkomatami oraz testerami na zawartość narkotyków. W przypadku ujawnienia kierującego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub innego, działającego podobnie środka, zostanie zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości wiąże się z licznymi konsekwencjami. Zakaz prowadzenia pojazdu często prowadzi do utraty pracy.  Wysoka kara finansowa może być poważnym uszczupleniem domowego budżetu. Rozprawa sądowa oraz wyrok zamyka możliwość podjęcia pracy w wielu firmach.  Wszystkie wymienione sankcje są źródłem stresu, którego można uniknąć będąc trzeźwym i wypoczętym za kierownicą.

Przypominamy, że brak alkoholu w wydychanym powietrzu nie oznacza, że jesteśmy w pełni sprawni i możemy prowadzić samochód. Zmęczenie powoduje opóźnienie reakcji, która jest bardzo istotna podczas dynamicznych sytuacji na drodze. Jeżeli czujesz, że jesteś zmęczony, nie wsiadaj za kierownicę! Sen, odpowiedni posiłek i regeneracja są niezwykle istotnymi czynnikami dla bezpieczeństwa Twojego, Twoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Policjanci zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Przypominamy o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *