poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

2 stycznia pomorscy policjanci przeprowadzą działania trzeźwa autostrada

W najbliższą środę pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwa autostrada”. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.  Mundurowych spotkamy na  zjazdach z autostrady.

Powitanie Nowego Roku często wiąże się ze spożywaniem alkoholu. Zdarza się, że uroczystości trwają kilka dni. Pomorscy policjanci 2 stycznia przeprowadzą działania, których głównym celem jest wyeliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Na bramkach spotkamy mundurowych z alkomatami oraz testerami na zawartość narkotyków. W przypadku ujawnienia kierującego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub innego, działającego podobnie środka, zostanie zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości wiąże się z licznymi konsekwencjami. Zakaz prowadzenia pojazdu często prowadzi do utraty pracy.  Wysoka kara finansowa może być poważnym uszczupleniem domowego budżetu. Rozprawa sądowa oraz wyrok zamyka możliwość podjęcia pracy w wielu firmach.  Wszystkie wymienione sankcje są źródłem stresu, którego można uniknąć będąc trzeźwym i wypoczętym za kierownicą.

Przypominamy, że brak alkoholu w wydychanym powietrzu nie oznacza, że jesteśmy w pełni sprawni i możemy prowadzić samochód. Zmęczenie powoduje opóźnienie reakcji, która jest bardzo istotna podczas dynamicznych sytuacji na drodze. Jeżeli czujesz, że jesteś zmęczony, nie wsiadaj za kierownicę! Sen, odpowiedni posiłek i regeneracja są niezwykle istotnymi czynnikami dla bezpieczeństwa Twojego, Twoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Policjanci zwrócą także uwagę na inne wykroczenia. Przypominamy o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

BMW M4 Competition w kolorze Zielony Isle of Man M

BMW M4 w wydaniu Competition to samochód, który niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Wyczynowe coupe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *