czwartek , 5 sierpnia 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

21-latek odpowie za dwa krótkotrwałe użycia pojazdów

Tczewscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzewanego o dwa krótkotrwałe użycia pojazdów. Sprawca bez wiedzy właścicieli samochodów urządził sobie nimi przejażdżki. Mieszkaniec gminy Tczewa trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące krótkotrwałego użycia pojazdów za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku tego tygodnia kryminalni z tczewskiej komendy otrzymali informację, że na terenie jednego z warsztatów samochodowych doszło do kradzieży samochodu pozostawionego do naprawy. Jak ustalili funkcjonariusze pracownik serwisu samochodowego bez wiedzy właściciela Chevroleta, urządził sobie nim przejażdżkę, która zakończyła się kolizją. Na potwierdzenie tej informacji stróże prawa przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego mężczyzny.

Dodatkowo policjanci zajmując się tą sprawą ustalili, że ten sam pracownik warsztatu miał związek z drugim takim samym przestępstwem.

Sprawca powtórnie nie pytając nikogo o zgodę zabrał pozostawionego w autoserwisie Mercedesa i po przejażdżce powrócił nim do warsztatu jakby nigdy nic się nie stało.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który miał związek z tymi przestępstwami. 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące krótkotrwałego użycia pojazdów.

Mieszkaniec gminy Tczewa przyznał się do popełnionych przestępstw, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Energa udostępnia kierowcom innowacyjne ładowanie pojazdów na słupach oświetleniowych w Gdyni

Energa Oświetlenie, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Gdyni zainstalowała kolejne dwie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *