poniedziałek , 12 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

22 nietrzeźwych kierujących w Gdańsku w miniony weekend

Policjanci z Gdańska w ostatni weekend zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących. Wśród zatrzymanych było 12 rowerzystów. Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza bardzo duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W zależności od popełnionego wykroczenia lub przestępstwa grozi im m.in. kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2.

W ostatni weekend policjanci zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących.

20 kierujących odpowie za wykroczenie. Wśród nich było 12 rowerzystów, a pozostali kierowali samochodami osobowymi. Jeden z rowerzystów kierował pomimo ciążącego na nim zakazu sądowego. Pozostałe dwie osoby odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

Ponadto, policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kolizji drogowej, do której doszło w ostatni piątek na ul. Jaśkowa Dolina. Kierujący Skodą najechał na tył innego pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia mówiąc, że jedzie po dokumenty, których zapomniał. Mężczyzna po chwili wrócił ale ktoś go przywiózł ponieważ był nietrzeźwy. Wówczas na miejsce zostali wezwani policjanci. U sprawcy kolizji alkomat wykazał 2,8 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył, że spożył alkohol gdy wrócił do domu. Teraz biegły oceni czy już w chwili, gdy spowodował kolizję był pod wpływem alkoholu.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Raport] Budowa drogi ekspresowej S6

Przedstawiamy nagranie wideo, przedstawiające zaawansowanie prac na budowie drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk, na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *