poniedziałek , 4 grudnia 2023
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. 4Mobility Carsharing

4Mobility Carsharing uruchamia usługę w Trójmieście

Fot. 4Mobility Carsharing

4Mobility uruchamia usługi car-sharing w Trójmieście kontynuując ekspansję na rynku krajowym po połączeniu z PGE Nowa Energia. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z pierwszego car-sharingu Premium w Trójmieście. Do ich dyspozycji zostanie oddanych na początek 60 nowych aut klasy Premium – Audi A3 z silnikiem 150KM. Trójmiasto to kolejna aglomeracja po Warszawie, Poznaniu, gdzie będą dostępne samochody 4Mobility. Na terenie Trójmiasta samochody przez aplikację na minuty można wynajmować od 15 listopada.

Wejście 4Mobility do Trójmiasta to kolejny krok w rozwoju Spółki i zwiększenia skali działalności. Carsharing staje się coraz bardziej popularny w Polsce, a obszar trójmiejski należy do jednych z najważniejszych pod względem potencjału takich usług dla konsumentów, także dzięki nadmorskiej turystyce i wielkości metropolii. Mamy nadzieję, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści nad zatoką Gdańską, docenią nową jakość aut na minuty marki Audi, z którymi rozpoczynamy działalność w Trójmieście” mówi Paweł Błaszczak – Prezes Zarządu 4Mobilty.

PGE Nowa Energia – większościowy akcjonariusz 4Mobility, nieustannie angażuje się w rozwój nowoczesnych usług. Należy do nich także carsharing, który jest coraz silniej związany z samochodami elektrycznymi. PGE liczy też na wykorzystanie w ramach ścisłej współpracy z 4Mobility swojego potencjału w zakresie rozwoju elektromobilności, co wpisuje się w nasze kompleksowe działania na rzecz rozwiązań przyjaznych środowisku” – podkreśla Kazimierz Więcek – Prezes Zarządu PGE Nowa Energia.

Fot. 4Mobility Carsharing

Cieszymy się, że samochody Audi zostały wybrane do uruchomienia pierwszej usługi Premium car-sharing na terenie Trójmiasta. Samochody Audi A3 w wersji sportback jako dynamiczne i ekologiczne auta kompaktowe znakomicie przystają do modelu usługi aut na minuty na terenie miast. Mamy nadzieję, że samochody naszej marki w tej nowoczesnej usłudze przyczynią się do dalszego rozwoju kultury współdzielenia” – dodaje Michał Bowsza – Dyrektor marki Audi.

Na początek w aplikacji dostępnych będzie 60 Audi A3 w obrębie stref w centrum i w popularnych miejscach Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jednak wraz z rozwojem usługi, trójmiejska flota i strefa 4Mobility będą się powiększać. Auta będzie można wynająć i zwrócić bez dodatkowych opłat w Strefie Płatnego Parkowania – zarówno parkometry jak i paliwo są wliczone w cenę wypożyczenia auta.

W ramach debiutu 4Mobility w Trójmieście będzie obowiązywał cennik promocyjny, w którym za minutę jazdy Audi A3 zapłacimy tylko 39 groszy, za każdy przejechany kilometr 80 groszy – dzięki temu koszt przejazdu nowym Audi A3 np. z centrum Gdańska w okolice molo w Sopocie wyniesie nieco ponad 20 zł.

Fot. 4Mobility Carsharing

Aby wypożyczać auta 4Mobility, wystarczy posiadać prawo jazdy, pobrać aplikację 4Mobility carsharing i założyć konto. Samochody są widoczne w aplikacji mobilnej, dzięki której można wynająć samochód, otworzyć go i sprawnie rozliczyć płatność przy użyciu karty płatniczej.

O 4Mobility

4Mobility SA – spółka notowana na NewConnect – jako pierwsza uruchomiła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu carsharing w Warszawie. W kwietniu 2019 r. akcjonariuszem większościowym spółki została PGE Nowa Energia. Współpraca z Inwestorem zaowocowała rozwojem Spółki i ekspansją usług 4Mobility na rynku krajowym. W ramach synergii podmioty te podejmują aktywne działania także na rzecz rozwoju elektromobilności.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Jeden komentarz

  1. W Trójmieście mamy coraz więcej aut, skuterów i hulajnóg, dlatego warto by dodać do artykułu, że wszystkie “sharingi” można znaleźć w jednej apce – https://takeanddrive.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *