piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

60-lecie gdańskiej Samochodówki

60-lecie gdańskiej samochodówki -0406923 listopada 2018 roku Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku obchodzi sześćdziesiątą rocznicę powstania. Zalążkiem tej placówki oświatowej były dwie klasy pierwsze o specjalności eksploatacja i naprawa samochodów, utworzone 1 września 1957 r. w Technikum Gospodarki Komunalnej. Od 1 września 1958 r. jako samodzielną jednostkę organizacyjną powołano Technikum Samochodowe, łącząc je z Zasadniczą Szkołą Zawodową mieszczącą się w Gdańsku przy ul. Sobieskiego. W lutym 1966 r. Technikum Samochodowe otrzymało nowy budynek przy ul. Elbląskiej 54/64, w którym mieści się do dzisiaj. W dziesiątą rocznicę powstania szkoła otrzymała imię 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte.

Oficjalne uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 60-lecia gdańskiej Samochodówki rozpocznie msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej przy ul. Głębokiej w Gdańsku. Następnie o godz. 11.30 w auli Akademii Muzycznej przy ul. Łąkowej odbędzie się uroczysta akademia z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz wielu innych zaproszonych gości. Absolwenci, byli i obecni pracownicy oraz zaproszeni goście po części oficjalnej spotkają się w budynku przy ulicy Elbląskiej, by wspólnie świętować urodziny swojej szkoły.

Podczas uroczystości zostanie m.in. podpisany list intencyjny o współpracy szkoły i firmy BMW Zdunek – z tej okazji, dealer przygotował niespodziankę dla uczniów, prezentując przed głównym wejściem model i8 Coupe oraz M5.

Warto dodać, że założyciel Grupy Zdunek – Tadeusz Zdunek, jest absolwentem Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku.

60-lecie gdańskiej samochodówki -04070

ZSS współpracuje z wieloma zakładami pracy, m.in. z wieloma, trójmiejskimi autoryzowanymi serwisami większości marek samochodowych. Placówka uczestniczy w projekcie „Gdańsk miastem zawodowców” finansowanym z funduszy Unii Europejskiej.

Fot. zss.edu.gdansk.pl
Fot. zss.edu.gdansk.pl

Szkoła, z okazji swojego jubileuszu, wydała dwa tomy „Kronik Gdańskiej Samochodówki”. A w niej, każdy z absolwentów ucieszony rozpoznaje na zdjęciach swoich nauczycieli, wyszukuje swoje nazwisko na listach klas, z uśmiechem zauważa na fotografiach sytuacje, które pamięta ze swoich szkolnych lat.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *