Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Policja

70-latka jechała drogą ekspresową „pod prąd”

W piątek po południu kryminalni z komisariatu na Przymorzu zareagowali na niecodzienny widok na drodze ekspresowej S-6. Na ich pasie ruchu „pod prąd” zbliżał się samochód marki Kia. 70-latka, która kierowała autem, tłumaczyła, że jechała do centrum handlowego i wybrała najkrótszą trasę. Za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie gdańszczanka została ukarana mandatem w wysokości 2 tys. zł. i 15 punktami karnymi. Decyzją mundurowych 70-letnia kobieta zostanie skierowana na badania lekarskie, które stwierdzą, czy może ona nadal kierować pojazdami.

W piątek przed godziną 18:00 kryminalni z komisariatu na Przymorzu, którzy jechali drogą ekspresową S-6 w kierunku Gdyni, na łączniku pomiędzy al. Armii Krajowej a ul. Słowackiego zauważyli jadący z przeciwka, tym samym pasem ruchu, „pod prąd” samochód marki Kia.

Kierująca tym autem zatrzymała się, gdy mundurowi użyli sygnałów świetlnych, zaznaczając w ten sposób swoją obecność, a tym samym powstrzymując kierującą od dalszej niebezpiecznej jazdy. Kryminalni na miejsce wezwali patrol ruchu drogowego, który podjął dalsze czynności wobec kobiety. W rozmowie z 70-letnią gdańszczanką, która kierowała Kią, funkcjonariusze ustalili, że jechała ona do centrum handlowego i w tym celu wybrała najkrótszą trasę. Kobieta była trzeźwa i miała prawo jazdy.

Fot. Policja

Stróże prawa poinformowali kierującą, że jazda niezgodna z kierunkiem ruchu drogą ekspresową jest wykroczeniem, lecz przede wszystkim stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla niej, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mieszkanka Gdańska została ukarana mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych i 15 punktami karnymi. Funkcjonariusze poinformowali kierującą, że wystąpią z wnioskiem o skierowanie ją na badania lekarskie, które stwierdzą, czy może ona nadal kierować pojazdami.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci asystowali przejazd kobiety do najbliższego parkingu przy obwodnicy, skąd 70-latka bezpiecznie i zgodnie z przepisami mogła kontynuować jazdę.

Policjanci przypominają! Jeżeli już zdarzyło Ci się wjechać pod prąd na autostradę czy drogę ekspresową, to nie brnij dalej, pamiętaj o najprostszych zasadach:
-niezwłocznie zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu – najlepiej na pasie awaryjnym i włącz światła awaryjne;
-z zachowaniem szczególnej ostrożności opuść pojazd i jeśli to możliwe przejdź za barierę ochronną;
-powiadom służbę drogową lub policję, które pomogą Ci wydostać się z “pułapki”;
– pod żadnym pozorem nie wolno Ci samodzielnie zawracać!

Aby unikać jazdy “pod prąd” należy uważnie obserwować znaki, w tym przypadku nakazy jazdy i zakazy wjazdu, a także obserwować innych użytkowników, zwłaszcza kierunek, w jakim się poruszają.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zapowiedź] Gdański Rajd 40+ – sobota 18 maja

Niezwykła przygoda z obrazami wybitnych gdańskich mistrzów, ale także – Gdański Rajd 40+, który startuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *