czwartek , 17 czerwca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP (zdjęcie poglądowe)

8 osób w osobowym BMW, prowadzonym przez nietrzeźwego

W miniony weekend sopoccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzy osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem. Wśród nich był mieszkający w Gdańsku 21-letni obywatel Ukrainy, który mając ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierował BMW 728. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili też, że oprócz kierowcy autem podróżowało 7 osób. 21-letni sprawca został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do kierowania.

W miniony weekend sopoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21-37 lat, którzy kierowali samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat pokazał u nich od ponad 0,5 do ponad 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę kierowcy BMW 728. W niedzielę około godz. 4.00 rano podczas kontroli drogowej na Alei Niepodległości funkcjonariusze ustalili, że mieszkający w Gdańsku 21-letni obywatel Ukrainy kierował autem mając w wydychanym powietrzu ponad 0,6 promila alkoholu. Policjanci ustalili też, że przewozi on samochodem o 3 osoby więcej niż liczba miejsc określona w dowodzie rejestracyjnym. Samochodem podróżowało łącznie 8 pasażerów, mimo że pojazd zarejestrowany był na pięć osób. 21-letni sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali też jego prawo jazdy, a auto odholowano na parking policyjny.

Sprawca, gdy tylko wytrzeźwiał, na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Przyznał się.

W trakcie weekendu sopoccy policjanci dzięki postawie świadka wyeliminowali z dalszej jazdy także 36-latka z Gdyni. Mężczyzna mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierował Oplem. Dalszą jazdę udaremniono także 37-letniemu mieszkańcowi Gdańska, który wsiadł za kierownicę Skody Octavia mając ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Trwa sezon motocyklowy. Policja apeluje o ostrożność kierowców jednośladów

Im cieplej, tym więcej na drogach jednośladów. Bez wątpienia pogoda sprzyja kierowcom tych pojazdów. Jednak …

Jeden komentarz

  1. Mam nadzieję, że podczas kontroli ich policja powyłapuje. Kontroli jest dużo, co chwilę widzę komuikat w yanosiku, więc powinni przynajmniej kilku dziennie łapać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *