środa , 14 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

81-latka jechała obwodnicą pod prąd

Mundurowi z gdyńskiej drogówki zatrzymali w ostatnią sobotę 81-letnią mieszkankę Gdyni, która jechała trójmiejską obwodnicą pod prąd. Dzięki pomocy policjantów kobieta mogła bezpiecznie opuścić drogę. Za popełnione wykroczenia 81-latce zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jej dalszym losie decydować będzie sąd.

W ostatnia sobotę dyżurny gdyńskiej policji otrzymał informację od kierowców poruszających się Obwodnicą Trójmiasta, że tą drogą w kierunku Chyloni, porusza się pod prąd osobowy Fiat. Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego, który około trzy kilometry od węzła Witomino zatrzymał jadący w niedozwolonym kierunku samochód. Kierowcą kontrolowanego pojazdu okazała się 81-letnia mieszkanka Gdyni. Policjanci umożliwili jej bezpieczne opuszczenie drogi, a następnie ustalili przyczyny jej zachowania.

Kobieta tłumaczyła, iż wiedziała, że coś zrobiła nie tak lecz kiedy zdała sobie sprawę, że jedzie pod prąd zupełnie nie wiedziała jak ma się zachować. Policjanci wytłumaczyli kierującej jak powinna się zachować w takich okolicznościach. Ten manewr 81-latki zakończył się zatrzymaniem jej prawa jazdy i skierowaniem sprawy do sądu, który zadecyduje czy kobieta może dalej być czynnym kierowcą.

Dzięki szybkiej reakcji kierowców i policjantów możliwe było bezzwłoczne usunięcie z ruchu pojazdu, który stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują do kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe oraz oznakowanie poziome na jezdniach celem niedopuszczenia do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu. Jeśli jednak, z różnych względów, znajdziemy się na drodze o przeciwnym kierunku ruchu jak najszybciej zatrzymajmy nasz pojazd w bezpiecznym miejscu i sprawmy żeby był widoczny dla innych kierowców. W przypadku kiedy nie możemy w sposób bezpieczny wrócić do normalnego ruchu poprośmy o pomoc policję lub inne służby. Pamiętajmy bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *