wtorek , 26 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

81-latka jechała obwodnicą pod prąd

Mundurowi z gdyńskiej drogówki zatrzymali w ostatnią sobotę 81-letnią mieszkankę Gdyni, która jechała trójmiejską obwodnicą pod prąd. Dzięki pomocy policjantów kobieta mogła bezpiecznie opuścić drogę. Za popełnione wykroczenia 81-latce zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jej dalszym losie decydować będzie sąd.

W ostatnia sobotę dyżurny gdyńskiej policji otrzymał informację od kierowców poruszających się Obwodnicą Trójmiasta, że tą drogą w kierunku Chyloni, porusza się pod prąd osobowy Fiat. Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego, który około trzy kilometry od węzła Witomino zatrzymał jadący w niedozwolonym kierunku samochód. Kierowcą kontrolowanego pojazdu okazała się 81-letnia mieszkanka Gdyni. Policjanci umożliwili jej bezpieczne opuszczenie drogi, a następnie ustalili przyczyny jej zachowania.

Kobieta tłumaczyła, iż wiedziała, że coś zrobiła nie tak lecz kiedy zdała sobie sprawę, że jedzie pod prąd zupełnie nie wiedziała jak ma się zachować. Policjanci wytłumaczyli kierującej jak powinna się zachować w takich okolicznościach. Ten manewr 81-latki zakończył się zatrzymaniem jej prawa jazdy i skierowaniem sprawy do sądu, który zadecyduje czy kobieta może dalej być czynnym kierowcą.

Dzięki szybkiej reakcji kierowców i policjantów możliwe było bezzwłoczne usunięcie z ruchu pojazdu, który stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują do kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe oraz oznakowanie poziome na jezdniach celem niedopuszczenia do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu. Jeśli jednak, z różnych względów, znajdziemy się na drodze o przeciwnym kierunku ruchu jak najszybciej zatrzymajmy nasz pojazd w bezpiecznym miejscu i sprawmy żeby był widoczny dla innych kierowców. W przypadku kiedy nie możemy w sposób bezpieczny wrócić do normalnego ruchu poprośmy o pomoc policję lub inne służby. Pamiętajmy bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *