niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Abarth teraz także w Gdańsku – w Fiat Schewe

Abarth teraz także w Gdańsku - w Fiat Schewe-1200Abarth, czyli sportowa dywizja marki Fiat, doczekała się pierwszego przedstawiciela w Trójmieście. Firma Schewe z Gdańska, uzyskała autoryzację i prawo sprzedaży tych samochodów. Dotychczas, jedyny salon tej marki na Pomorzu, funkcjonował w Wejherowie. 

Legenda Abarth’a wywodzi się z dążenia jej założyciela – Karla Abartha – do bycia numerem jeden. Już od najmłodszych lat chciał on być najszybszym. Rywalizując z kolegami z podwórka, w wieku niespełna 11 lat, wpadł na pomysł użycia skórzanego paska w formie opony na drewnianych kołach swojego skutera i tym samym wygrywać „wyścigi” ze starszymi kolegami.

Pasja do sportowych modyfikacji, zaowocowała stworzeniem własnego przedsiębiorstwa. W 1949 roku Karl Abarth wraz z Guido Scagliarini stworzył firmę Abarth & C. Ich pierwszym wyprodukowanym pojazdem był model 204 A Roadster oparty na Fiacie 1100. Samochód wygrał zawody 1100 Sport Championship, a także odniósł sukces w Formule 2. Aby całość przedsięwzięcia była również dochodowa, przedsiębiorcy równolegle do wyścigów zaoferowali zestawy tuningowe, których zadaniem była poprawa osiągów, mocy i prędkości standardowych aut.

Abarth teraz także w Gdańsku - w Fiat Schewe-1210Tamtym standardom podlegają również obecne, nowe modele Abarth. Samochody te muszą być łatwe w prowadzeniu, osiągać doskonałe wyniki na torze i dysponować dużą mocą. Nie bez znaczenia jest również skorpion w logo marki. Tak jak on – każdy Abarth musi być mały i „zły”.

Abarth od 1971 roku oficjalnie wchodzi w skład koncernu Fiata. Opracowany wówczas Fiat Abarth 131 Rally sprawił, że firma została rajdowym mistrzem świata w klasie producentów w roku 1977, 1978, 1979 i 1980. Koncern ponownie aktywował tą markę w 2007 roku wprowadzając do oferty model Grande Punto Abarth, a następnie 500 Abarth. Od 2012 roku Abarth oferowany jest także w USA.

Jako dealer  z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży marek Fiat  i Fiat Professional za bardzo dobre wyniki sprzedaży i wysoki standard obsługi klienta zostaliśmy wyróżnieni kolejną marką jaką jest marka  Abarth – informuje Bartosz Starosz, Specjalista ds. sprzedaży Fiat Schewe.

Pierwsze auta pojawiły się u nas na początku kwietnia. Na początku maja nasz park aut demonstracyjnych zasilił 160 konny Abarth w wersji Pista z automatyczna skrzynia biegów w kolorze Ferrari. Posiadamy na placu auta do sprzedaży „od ręki”. Zapraszamy na jazdy testowe i zachęcamy do wysyłania zapytań ofertowych. Doświadczona kadra handlowców postara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszym klientom. Jako jedyni w trójmieście jesteśmy dealerem marki Abarth i jest to niewątpliwie powód do dumy. Zaufano nam, a my zrobimy wszystko aby nasi klienci – zadowoleni, uśmiechnięci, pełni motoryzacyjnych emocji pokonywali kolejne kilometry w autach z logo Skorpiona – dodaje Bartosz Starosz. 

Aktualnie w ofercie znajdują się dwa modele w różnych wersjach, które bazują na Fiacie 500 oraz 124 Spider. Ceny samochodów bazujących na „500-tce” rozpoczynają się od około 72 000 zł, a 124 od 145 000 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *