środa , 28 września 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Aerodynamika kasków motocyklowych marki FOX – nasza ocena

W przypadku kasków aerodynamika jest wyczuwalna już w pierwszych momentach jazdy. Parametry z tego zakresu znacząco wpływają na komfort użytkowania, a także na bezpieczeństwo. Jak spisują się kaski motocyklowe marki FOX?

Parametry aerodynamiczne kasków

W przypadku jazdy na motocyklu należy zwrócić szczególną uwagę na parametry aerodynamiczne kasku. To one odpowiadają za stan kierowcy, gdy kask poddawany jest działaniu sił aerodynamicznych w trakcie prowadzenia jednośladu. Są one najbardziej wyczuwalne w przypadku motocykli sportowych, na których można osiągnąć niesamowite prędkości. Parametry aerodynamiczne wpływają na osiągi pojazdu, a także samopoczucie kierowcy – nieodpowiednie wartości mogą powodować ból głowy, karku lub nawet pękanie bębenków w uszach.

Mat. prasowe

Sprawdzanie parametrów aerodynamicznych

Aby przetestować kask motocyklowy pod kątem aerodynamiki, należy umieścić go w utworzonym w tym celu tunelu. To miejsce, w którym kask jest bezpośrednio wystawiony na działanie pędu powietrza. Na trasie otacza on zarówno motocykl, jak i kierowcę, jednak w tunelu aerodynamicznym możliwe jest odizolowanie kluczowych parametrów. Na wynik wpływa między innymi ukształtowanie skorupy kasku, sposób mocowania wizjera, konstrukcja systemu wentylacji czy też powierzchnia czołowa całej konstrukcji.

Mat. prasowe

Ocena parametrów bez tunelu aerodynamicznego

W tym przypadku można między innymi ocenić kształt kasku – im bardziej jest on opływowy, tym lepiej siła aerodynamiczna otacza kierowcę. W efekcie ten jest w mniejszym stopniu narażony na zmęczenie mięśni utrzymujących głowę. Dzięki temu niezależnie od prędkości głowa kierowcy nie będzie boleć, tak samo jak kark, który narażony jest na ogromną siłę pędu powietrza.

Mat. prasowe

Kask Fox V-3 RS

Kaski Fox dostępne na rynku zapewniają wysoki komfort użytkowania. Wzięliśmy pod uwagę testy kasku Fox V-3 RS, który można zakupić za nieco ponad 2 000 zł. Producent wykorzystał w tym modelu technologię Multi-Directional Impact Protection System (MIPS), która zwiększa wydajność i komfort jazdy w każdych warunkach. W efekcie można liczyć na potwierdzone naukowo wyniki, które zapewniają o zmniejszeniu sił rotacyjnych. System MIPS zmniejsza siłę pędu powietrza, a co za tym idzie – odczuwanie aerodynamiki, nawet przy bardzo szybkiej jeździe. Model Fox V-3 RS jest lekki i opływowy, dzięki czemu głowa czy kark kierowcy nie są narażone na uszkodzenia lub silny ból. Świetnym dopełnieniem zestawu z tym modelem będzie odzież motocyklowa marki Fox dostępna w różnych fasonach i cenach.

Mat. prasowe

Jak Fox V-3 RS wypada w testach?

W przypadku testów model Fox V-3 RS sprawdza się bardzo dobrze. Użytkowanie go zmniejsza odczuwanie drgań, które często powstają podczas jazdy przy dużych prędkościach. To z kolei przyczynia się do redukcji poziomu hałasu, a tym samym – zwiększenia komfortu jazdy. Dzięki odpowiedniej konstrukcji Fox V-3 RS chroni uszy i znajdujące się w nich bębenki, dzięki czemu nie są one narażone na pęknięcia i innego rodzaju uszkodzenia.

Wentylacja Fox V-3 RS jest na tyle skuteczna, że bez problemu zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. W ten sposób głowa kierowcy nie przegrzewa się ani nie poci. Przekłada się to na mniejsze problemy skórne, które mogą występować przez wysokie temperatury wewnątrz kasku. W przypadku zbierającego się potu wewnątrz kasku zastosowano wypinaną wyściółkę X-Static, którą można wyjąć, włożyć do prania i umyć. Ma ona również właściwości antybakteryjne, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Mat. prasowe

Wszystko to sprawia, że Fox V-3 RS będzie z pewnością dobrym wyborem dla większości motocyklistów – aerodynamika i wysoki standard wykonania to połączenie, które zapewni doskonałe wrażenia z jazdy.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Myjnia CarWash SPA w Gdańsku przeszła modernizację

Tunelowa myjnia CarWash SPA w Gdańsku stała się bardzo popularnym miejsce wśród trójmiejskich miłośników motoryzacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.